Tag: Perjashtim

Lëvizja e radhës nga banda e Emiljano Shullazit, kërkojnë përjashtimin e...

Shullazi bën lëvizjen e radhës, kërkon përjashtimin e trupës gjykuese. Banda e Emiljano Shullazit ka kërkuar përjashtimin e trupës gjykuese, pasi janë shprehur se...

PD kërkon përjashtimin e Ramës: Përdori fjalor fyes dhe denigrues ndaj...

Byroja e Kuvendit vendosi përjashtimin 10 ditë nga Kuvendi të deputetit të PD Endri Hasa. Deputeti qëlloi kryeministrin Edi Rama me vezë teksa ai...

Grupi i PS zbaton urdhërin e Ramës: Voton pro përjashtimit të...

Tashmë është zyrtare. Grupi Parlamentar i Partisë Socialiste ka konfirmuar sot vendimin e dhënë që në datën 7 shtator gjatë Asamblesë nga kryeministri Edi...

Kritikoi policinë dhe bëri thirrje për protesta, Rama përjashton ‘live’ deputetin...

Edi Rama ka kërkuar live përjashtimin e deputetit të Laçit Gjetan Gjetanin nga grupi parlamentar i partisë socialiste, i cili një ditë më parë...

E RENDE/UEFA kërkon përjashtimin e Milanit nga Europa

Një lajmë "bombë" vjen nga gazeta prestigjioze "New York Times" përsa i përket klubit me histori në Itali, Milan. Kuqezinjtë po kalojnë një moment...

Ndërhyrja ndaj Salah, tifozët e Liverpool kërkojnë përjashtimin e Sergio Ramos

Mbi 130 000 tifozë të Liverpool-it kanë nënshkruar një peticion, ku thuhet se Sergio Ramos duhet të ndalohet për të luajtur futboll pas asaj...

EMRI & FOTO/ KPK përjashton nga Vettingu edhe një gjyqtar të...

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit njofton, se ka vendosur ndërprerjen e procedurave të rivlerësimit për gjyqtarin e Apelit ët Vlorës, Ilir Çeliku. Vendimi është publikuar...

EMRAT/ KPK përjashton nga Vettingu disa gjyqtarë e prokurorë, dhanë dorëheqjen

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit njofton, ka vendosur ndërprerjen e procedurave të rivlerësimit për disa gjyqtarë, prokurorë, e ndihmë ligjorë. Vendimet janë publikuar në faqen...

FOTOT GALERI/ Të përjashtuar nga ndihma ekonomike, fëmijët pa bukë në...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, vizitoi disa familje të përjashtuara nga skema e ndihmës ekonomike në Bashkinë e Kavajës. Gjendja në familjen e...

UEFA përjashton Skënderbeun për 10 vite nga kupat europiane

Futbolli në Shqipëri merr një goditje të fortë. UEFA përjashton Skënderbeun për 10 vite nga kompeticionet europiane. Përveç përjashtimit nga kompeticionet europiane, UEFA gjobit...