Tag: pergjimet

DETAJE/ Si ra Vangjush Dako “viktimë” e përgjimeve të EULEX-it në...

Detaje të tjera dalin nga çështja hetimore ndaj kreut të Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako. Burimet thonë për “Panoramën” se Vangjush Dako ka dalë...

Zbardhen përgjimet e palës mbrojtëse/ ‘Pse i la shoferi i Tahirit...

Bisedat që disponohen nga Prokuroria dhe që u përdorën si alibi për të kërkuar lirinë e Orest Sotës nga avokati i tij mbrojtës janë...

DOSJA E EULEX/ Si doli Vangjush Dako në përgjimet e trafikantëve

Me Vangjush Dakon nuk do të merrej asnjë prokuror dhe asnjë hetues, nëse Kryetari i Bashkisë së Durrësit nuk do të kapej duke biseduar...

Përgjimet e Vangjush Dakos do të pasohen me arrestime

Zbardhen detaje, nga implikimi dhe lidhjet e kryebashkiakut të Durrësit Vangjush Dako, me grupe kriminale. Gazetarë të ftuar në emisionin “Opinion” të Blendi Fevziut në...

Përgjimet e Prokurorisë lidhin Orest Sotën me Saimir Tahirin, ja biseda

Prokurorët e Krimeve të Rënda kanë paraqitur përgjime ambientale të biznesmenit 25 vjeçar me personat e tjerë të përfshirë në këtë çështje. Në një...

Gjykata lë në burg “ortakun” 800 mijë eurosh të Saimir Tahirit

Gjykata e Krimeve të Rënda ka vendosur masën e sigurisë “arrest me burg” për biznesmenin 25 vjeçar Orest Sota, të arrestuar në Elbasan, pasi...

PËRGJIMET/ “Po janë 100-she, janë të mira”, biseda mes financierit Nezar...

Përgjimet e kryera nga Prokuroria e Katanias ndaj financierit Nezar Seitit dhe Florian Habilajt, të njohur si “Lolo” kanë nxjerrë në pah detaje të...

PËRGJIMET/ Zbardhen bisedat mes “Fianacierit” dhe Moisi Habilajt për “çimkën” në...

Gjykata për Krimet e Rënda zbardh vendimin e masës së sigurisë “arrest në burg” për Nezar Seitin. Verdikti që i preu shpresën për ekstradim...

PËRGJIMET E REJA/ Dosja Tahiri – Habilaj: Ej shoku, e di...

Publikohen të tjera përgjime në lidhje me Habilajt, grupin e trafikut të drogës të hetuar nga antimafia italiane dhe që ka dyshime për lidhje...

PËRGJIMET/ Gjyqi sot ndaj Habilajve, gazetari italian: Përmendet ish-ministri Saimir Tahiri,...

Gjatë një lidhje telefonike për ‘News24’, gazetari i ‘Meridionews’ Dario De Luca që publikoi dosjen e përgjimeve të grupit “Habilaj” ka thënë se Gjykata...