Tag: pergjimet

Prokuroria ndalon publikimin e përgjimeve, gazetari gjerman: Në Shqipëri po shkelet...

Gazetari gjerman që publikoi përgjimet ka reaguar sërish në rrjetet sociale, teksa ndalet tek perpjekja e prokurorisë për të censuruar median. Sipas gazetarit, referuar kushtetutës...

FOTO/Urdhëri i prokurorëve ndaj gazetarëve, Manjani nxjerr Kushtetutën: Media nuk mund...

Prokuroria e Krimeve të Rënda reagoi ashpër pas publikimit të përgjimeve për dosjen 339/1 nga ana e gazetës gjermane “Bild”. Me anë të një...

Gazetari gjerman: Falenderoj prokurorine, vertetoi autencitetin e pergjimeve

Permes një postimi në “Facebook”, gazetari i Bild Peter Tiede i eshte shprehur mirënjohës ndaj Prokurores së Përgjithshme, Arta Marku, pasi sipas tij  ka...

Bild ka informacione te tjera, implikojne njerez shume te rendesishem

Gazetari i njohur investigativ, Basir Çollaku, i ftuar në “Opinion”  tha se autori i artikullit ne Bild, Peter Tiede ka informacione të tjera që...

Trondit prokuroria e Tiranes, nis hetimin per pergjimet, por ja per...

Prokuroria e Tiarnes ka njoftuar nisjen e hetimeve per pergjimet e publikuara sot ne mediat nderkombetare. Por hetimi nuk eshte per dosjen 339 por per...

Përgjimet/Basha nxjerr konkluzionet: Rama erdhi në pushtet nga krimi

Teksa është duke u kthyer nga vizitat e tij jashtë vendit, kryesisht në Berlin, lideri demokrat Basha ka reaguar përmes rrjeteve sociale lidhur me...

Përgjimet e reja nga BILD, reagon Berisha: Gazeta gjermane shpartalloi Ramën

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas publikimit të audio përgjimeve nga gazeta gjermane BILD. Duke postuar në “Facebook” një prej videove,ku pretendohet se Astrit Avdylaj...

Përgjimet dolën sheshit, Vasili: Ky kryeministër dhe ministrat e tij duhet...

Ish-deputeti i LSI, Petrit Vasili ka dalë në një deklaratë për mediat pas publikimit të përgjimeve nga gazeta gjermane BILD. Vasili tha se përgjimet tregojnë...

BILD publikon artikullin krahas përgjimeve: Rama njeri me lidhje të ngushta...

Gazeta prestigjioze gjermane BILD ka publikuar dhe  një artikull, ku në vijëmësi të audiopërgjimeve të publikuara, i bën jehonë dhe protestës së opozitës. Gazeta shkruan...

Media gjermane publikon përgjimet, korrupsion dhe blerje votash nga qeveria dhe...

Gazeta gjermane Bild ka publikuar përgjimet në të cilat është i përfshirë dhe kryetari i Bashkisë askohe, Vangjush Dako. Nga komunikimi i ngrohtë, Dako shihet...