Tag: pergjigja

Pyetet për debatin me Bashën, Rama: Kur vjen vëllai nga jashtë,...

Kryeministri Edi Rama është pyetur nëse do të pranojë kërkesën e kryedemokratit Lulzim Basha për një debat publik. Rama nuk pranoi të flasë për...

Nishani i përgjigjet Shahinit: Ishe pjesë e një qeverie që nxori...

Ish-Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka reaguar pas deklarimeve të ish-ministres së Arsimit, Besa Shahini, e cila atakonte opozitën së e kishin sulmuar për...

FOTO/Ndreu nxjerr testin e koronavirusit, por zbulon një shkelje të tij...

Kryebashkiaku i Lezhës Pjerin Ndreu ka nxjerrë analizat e tamponit të koronavirusit për t’u treguar sikur thotë ai, miqve, shokëve, por edhe ish-kryeministrit Sali...

“Gjovalin Lokaj sigurims”, Lleshaj mbron hapur drejtorin: E kam emëruar unë,...

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka folur nga Korça pas deklaratës së anëtarëve të Komisionit të Jashtëm të Vettingut se Drejtori i Departamentit të Sigurisë Publike...

“Po ta them prerë, Vendi yt pas zgjedhjeve të reja është...

Kreu i PD, Lulzim Basha ka reaguar duke iu pergjigjur kryeministrit Edi Rama, pas votimit te ndryshimeve kushtetuese ne Parlament. Permes nje postimi ne Twitter,...

Bylykbashi dhe Vasili i përgjigjen Gjiknurit: Mblidhemi nesër, hiqni dorë nga...

Pas kërkesës së bashkëkryetarit Damian Gjiknuri drejtuar palëve politike, për të mbledhur Këshillin, menjeherë Partia Demokratike dhe LSI kanë kthyer përgjigje ndaj kërkesës së...

Opozita e Bashkuar nuk bojkoton mbledhjen e sotme, por ka një...

Nën emrin e Damian Gjiknurit, Rama kërkon që Këshilli Politik të mblidhet sot në orën 17:00 për të diskutuar për ndryshimet kushtetuese, që sjellin...

PD i përgjigjet ftesës së Ramës: Bëre marrëveshje me veten dhe...

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka, ka reaguar pas ftesës së kryeministrit Edi Rama ndaj opozitës jashtë parlamentare për të marrë pjesë në mbledhjen e sotme...

Nuk vonon Rama, reagon pas deklaratës për ofertën: S’e bëj dot...

Pas deklaratave të ashpra të kryetarit të PD-së Lulzim Basha, vjen një reagim nga kryeministri Edi Rama Rama sa i takon debatit për listat...

PD i përgjigjet Ramës: Po tmerrohet nga bashkimi i shqiptarëve që...

Ka ardhur reagimi i pare nga Partia Demokratike, pas deklarates se Kryeministrit Edi Rama, i cili denonte mbledhjen e qindra qytetareve perkrahe Bashes dhe...