Tag: perdorimi

“U zgjua nga gjumi letargjik”, Ish-deputeti-Ramës: Mos merr vendime terrorizuese me...

Pasi kryeministri Edi Rama njoftoi se gjithe vendi do te duhet te mbaje masken dhe ne ambjente publike, ka ardhur reagim i pare nga...

OBSH paralajmëron: Nuk ka vaksinim masiv të popullsisë botërore deri në...

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) tha të Premten nuk ka gjasa që të ketë vaksinim masiv kundër koronavirusit para mesit të vitit të ardhshëm. Margaret...

Zbulohet sistemi i ri që komunikojnë bandat, gazetari shqiptar siguron informacione:...

Kriminelet janë duke përdorur një sistem të sigurt të mesazheve në telefon celular që nuk mund të hakohet nga policia. Kriminelët që operojnë në Mbretërinë...

Guri me apel për shqiptarët: Ja tre arsyet pse duhet të...

Tjeter kendveshtrim ka profesor Sazan Guri, kur vjen puna tek perdorimi i shezlloneve ne plazhe. Profesori u ka bere thirrje shqiptarëve që të mos...

Shqiptarët renditen të tretët në përdorimin e kokainës, zbulohet shkaku kryesor

Zyra e Kombeve të Bashkaura, për drogën dhe krimin, e rendisin Shqipërinë në vendin e tretë me 2.5% të përdoruesve të kokainës ose që...

FOTO/Zhupa denoncon propagandën e Veliajt: Si po i indoktrinon fëmijët me...

Zëdhënësja e Partisë  Demokratike ka kapur një aspekt tjetër, përpos asaj që është propaganduar nga Erion Veliaj, me fillimin e sezonit të ri shkollor. Ina...

“Përdorimi i grave në Shkodër”/Vokshi: Edhe “drejtoreshat e reja” do jenë...

Ish-deputetja Albana Vokshi është ndalur tek vendimi i fundit i Kryeministrit Edi Rama per të reformuar nga fillimi Shkodrën problematike, pas skandaleve të fundit. Duke...

I morën foton e djalit për miting pa autorizim, aktivisti merr...

Ditën e djeshme, aktivisti Besjan Pesha me anë të një postimi në rrjetet sociale, denoncoi veprimin e paligjshëm të Partisë Socialiste e cila gjatë...