Tag: pensioni

DETAJET/Ulet mosha e pensionit për Policinë, ja sa vite pune duhen

Pak ditë më parë, kryeministri paralajmëroi një projekt për uljen e moshës mesatare në radhët e Policisë së Shtetit. Tashmë nisma e njoftuar është konkretizuar...

Vasili ironizon: Qeveria nuk e ka problem që njerëzit të dalin...

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar pas diskutimeve të fundit se mosha e pensionit do të ndryshohet, në kuadër të...

Ndryshon mosha e pensionit në 2019 për gratë dhe burrat

Me nisjen e vitit të 2019 ndryshon mosha e daljes në pension për gratë si dhe vitet e vjetërsisë në punë për burrat. Kjo...

VIDEO/Historia e të moshuarës, në vend të pensionit i dërgojnë 143...

Një rast i pazakontë është transmetuar në Fiks Fare. Një e moshuar nga Lushnja ka kërkuar të marrë pensionin e saj, ndërkohë punonjësja e...