Tag: pdiu

PDIU kërkon reagim të ashpër për djegien e flamurit të Shqipërisë...

PDIU ka reaguar fprt për djegien e flamurit shqiptar në Sarandë nga minoritari grek Manolis Vitos duke ftuar SPAK të hetojë aktin e rëndë. PDIU...

‘JO’ për negociatat, reagon PDIU: Boll më! Tre vite që shqiptarët...

Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet ka reaguar në lidhje me vendimin e djeshëm të Këshillit Europian, i cili votoi kundër hapjes së negociatave të...

“E papranueshme që një nismë Rajonale lë jashtë Kosovën”, PDIU: Shqipëria...

PDIU ka reaguar pas takimit të Edi Ramës me liderët e Ballkanit (Serbisë dhe Maqedonisë) lidhur me mini-schengen, e propozuar per t'i dhene liri...

Situata e tensionuar në vend/ PDIU: Thellësisht të shqetësuar, duhet urgjent...

Partia për Drejtësi Integrim dhe Unitet shprehet thellësisht e shqetësuar për situatën politike dhe rritjen e tensioneve dhe konfliktit social në Shqipëri. Në një deklaratë...

Mbështetësit e PDIU i bashkohen protestës së Opozitës

Pak minuta më parë ka nisur protesta e shtatë kombëtare e Opozitës së Bashkuara para kryeministrisë. Protestës i janë bashkuar edhe mbështetësit e Partisë Drejtësi...

“Tabelat greke në jug”, PDIU sqaron: Turp, u vunë edhe në...

Në një reagim të fundit, Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet, ka kthyer përgjigje ndaj kritikëve dhe politikanëve të papërgjegjshëm sic ata i kanë cilësuar,...

Saranda me tabela në greqisht, reagon PDIU: Të ndërhyjë qeveria dhe...

PDIU ka denoncuar vendosjen e tableva në greqisht në zonat e Sarandës, Delvinës e Konispolit , Finiqit e Dropullit. Në një deklaratë, kjo forcë...

Deputeti i PDIU i Elbasanit “tradhëton” partinë, bashkohet me Partinë Socialiste

Partisë për Drejtësi, Integrim dhe Uniteti i ka ikur edhe një deputet nga radhët e saj. Deputeti Dritan Bici ka kaluar në grupin parlamentar...

PDIU i përgjigjet presidentit grek: Çamëria ka Zot, ky është shekulli...

Pas deklaratës së presidentit grek, Prokopis Pavlopoulos, i cili gjatë një eventi në zonën e Konicës, ndër të tjera I quajti çamët “kriminelë” dhe “bashkëpunëtorë...

PDIU dakord me Bashën për djegien e mandateve

PDIU ka dalë në mbështetje të vendimit të PD, për djegian e mandateve. Në një deklaratë për mediat, kjo forcë politike, aleate me PD...