Tag: pavaresia

VIDEO/Ambasadorja Yuri Kim urim në ditën e Pavarësisë, mesazhi që lidh...

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, znj. Yuri Kim, i ka përcjellë një mesazh, qytetarëve shqiptarë sot, në Ditën e Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara...

Pavarësia e SHBA-së, Meta letër Trump-it: Mesazhi që i dërgon për...

Shtetet e Bashkuara të Amerikën festojnë sot 244 vjetorin e shpalljes së pavarësisë. Me këtë rast, Presidenti i Rebublikës Ilir Meta i ka dërguar një...

VIDEO/Basha anullon ceremonitë për festat, mesazh të fortë solidariteti në 107...

Festat e Nëntorit që pritej te gezonin qindra shqiptarë, por situata e krijuar me tërmetet na gjen mes solidaritetit dhe ndihmave ndaj te prekureve...

Basha citon deklaratën e Pavarësisë së SHBA: Ta ndryshojnë ose rrëzojnë...

Lideri opozitar Basha ke preferuar të citojë deklaratën e Pavarësisë së Shteteve të  Bashkuara të Amerikës per të uruar në 4 Korrik. "Të dashur miq, Këtë...

VIDEO/Ambasada Amerikane sjell pamjet e mrekullueshme: Si u prit 4 Korriku...

Ambasada Amerikane në Tiranë ka treguar përmes disa pamjesh sesi u festua ardhja e 4 korrikut në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Në videon...

Meta zgjedh 4 Korrikun për të dhënë një tjetër mesazh: Shqiptarët...

Presidenti i Republikës Ilir Meta e ka nisur mëngjesin e sotëm me një urim për 4 Korrikun, Festën e Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara...

FOTO+VIDEO/Kosova 11 vjet shtet, urimet dhe festimet për ditën e Pavarësisë

Kosova sot shënon 11-vjetorin e Pavarësisë, një datë historike për të cilën është bërë përpjekje dhe mund. Në kuadër të kësaj dite për në shtatë...

FOTO/11-vjetori i Pavarësisë së Kosovës, Meta ndan kujtimin e veçantë

Në 11 vjetorin e shpalljes së Pavarësisë së Kosovës, Presidenti Ilir Meta ka zgjedhur të urojë përmes disa fotove të veçanta të shkrepura në...

Vasili bën thirrje: Pavarësia në rrezik, duhet mbrojtur sot se nesër...

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili, shkruan se pavarësia është në rrezik. Vasili këtu i referohet udhëheqjes së Edi Ramës.  Teksa kufijtë dhe...

LETRA/Putin mesazh urimi Metës: Eshtë me interes bashkëpunimi i dy vendeve...

Presidenti i Rusisë Vladimir Putin ka dërguar një mesazh urimi për presidentin Ilir Meta në ditën e Pavarësisë të Shqipërisë. Përveç mesazhit  të urimit për...