Tag: Patentat

Parlamenti grek ratifikon marrëveshjen, si do të funksionojë njohja e patentave...

Komisioni i Përhershëm për Prodhim dhe Tregti në Parlamentin grek miratoi të mërkurën Projektligjin e Ministrisë greke të Infrastrukturës dhe Transportit për njohjen e ndërsjellë të lejeve të drejtimit midis...

Pushime jashtë vendit me makinë? Mësoni se në cilat shtete patenta...

Shpesh herë shqiptarët janë të privuar për të udhëtuar jashtë vendit me makinë private, pasi patentat nuk ju njihen. Për  të sqaruar paqartësitë Ministria e...

Transporti rrugor publikon listat për tërheqjen e patentave, zgjidhet ngërci

Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimit të Transportit Rrugor i ka dhënë fund ngërcit në lidhje me shpërndarjen epatentave të reja për drejtuesi shqiptarë të...

Nuk ka patenta për shoferët e rinj, ja shkaku dhe sa...

Kush ka aplikuar për të rinovuar apo për të marrë për herën të parë lejen e drejtimit do të duhet të presë të paktën...

Gjykata lë në burg “ortakun” 800 mijë eurosh të Saimir Tahirit

Gjykata e Krimeve të Rënda ka vendosur masën e sigurisë “arrest me burg” për biznesmenin 25 vjeçar Orest Sota, të arrestuar në Elbasan, pasi...

Përse hesht Saimir Tahiri? – Heshtja nuk mbron as ish-ministrin, as...

Që nga 1 nëntori kur u kap një makinë me 863 mijë euro dhe dy patentat e tij, ish-ministri Tahiri nuk ka folur më...

Patentat dhe 800 mijë eurot, Prokuroria do të marrë në pyetje...

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka marrë në dorë dosjen e Orest Sotës, biznesmenit 25 vjeccar që në makinë ju gjetën 863 mijë euro...

”Kush e pajisi me dy patenta ish-ministrin Tahiri”

Ish-kryeministri Berisha ka publikuar sot nje mesazh nga dokeri dixhital i cili shpjegon disa enigma rreth patentave te Saimir Tahirit. Postimi i plote: Ja si u...

Drejtori i Policisë në Elbasan e kalon fshehjen e “patentave” në...

Drejtori i komanduar policisë së Elbasanit, Altin Qato ka reaguar pas akuzave se të dhënat rreth arrestimit të biznesmenit Orest Cota janë fshehur nga...

Saimir Tahiri po përgatit arratisjen

Zbulimi i dy patentave për drejtimin e mjeteve lundruese në pronësi të Saimir Tahirit dhe dalja në dritë e fakteve për skafin e tij...