Tag: partite

Data e zgjedhjeve, mësohen propozimet e PD dhe PS

Më 4 shtator kreu i shtetit do të presë në Presidencë sugjerimet e tyre lidhur me datën që shohin të arsyeshme për të marrë...

Zgjedhjet parlamentare, dalin rezultatet përfundimtare në Malin e Zi

Komisioni Shtetëror Zgjedhor i Malit të Zi ka publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve parlamentare që u zhvilluan dje. Në bazë të numrit 100% të votave,...

Meta iu kujton partive politike objektivat jetike: Tension artificial, përqëndrohuni në...

Presidenti Ilir Meta ka kritikuar partitë politike në Shqipëri, të cilët kanë nisur fushatën zgjedhore, ndonëse data e zgjedhjeve nuk është caktuar akoma, ndërkohë...

Opozita kërkon financim të partive 100% nga shteti, Kaso: Ekspertët nuk...

Ekspertët ndërkombëtarë nuk i kanë mbyllur dyert propozimit të opozitës së bashkuar për financim 100% nga fondet publike të partive politike dhe fushatave zgjedhore. Deklarata...

E PLOTE/Aleatët e Bashës prezantojnë platformën e tyre për zgjidhjen e...

Kryetarët e PR-së, LZHK-së, PDK-së, PAA-së dhe PBDNJ-së që kanë formuar ‘Qendrën e Djathtë’ kanë propozuar sot një platformë për zgjidhjen e krizës. Në një...

E PLOTE/KQZ regjistron partitë për zgjedhjet e 30 Qershorit, dy kandidatë...

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mbledhjen e ditës së sotme ka shqyrtuar disa projektvendime. Sipas njoftimit zyrtar, ajo ka mandatuar si deputet kandidatin e LSI-së...

Premtimi për hapjen e negociatave? Godet Holanda: Kërkojmë kthimin e vizave...

Holanda prej disa kohësh e ka shfaqur hapur skepticizmin e saj përsa i përket integrimit të vendit tonë në Bashkimin Europian, kur disa herë...

Përcaktohen fondet për zgjedhjet, sa është vlera për secilën parti politike

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë publike shpërndarjen e fondeve për partitë politike pjesëmarrëse në zgjedhjet lokale të 30 qershorit. Në total nga buxheti i...

KQZ/ Përfundon afati, tre parti nuk dorëzojnë raportet financiare, ja cilat...

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve informon se, afati i fundit për depozitimin e raporteve financiare të partive politike për fushatën zgjedhore, ishte data 25 shtator. Në...

ZGJEDHJET/ Sa kushtoi 25 qershori? – PS më “dorëshpuara”, PD më...

Nga ajo çka vetë partitë politike kanë raportuar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, fushata elektorale procesin e 25 qershorit ka kushtuar plot 250 milion...