Tag: partia demokratike

Supervjedhja me rrugën Korçë-Ersekë, PD: SPAK të nisë hetimin. Miku i...

PD ka reaguar sërisht sot përmes sekretarit të Burimeve Njerezore, Ervin Minarolli lidhur me aksin Korçë-Ersekë, të cilën e konsideron supërvjedhjen e radhës nga...

VOTIMET/PD publikon emrat e kandidatëve në Qarkun e Korçës, në listë...

Demokratët e Qarkut të Korçës do të votojnë të mërkurën për kandidatët e propozuar nga anëtarësia, të cilët kanë kaluar filtrin paraprak të verifikimit...

Denoncimi i PD: Aferë e re korruptive e qeverisë në ikje,...

Partia Demokratike ka denoncuar këtë të shtunë një aferë të re korruptive, që sipas kësaj force politike, arrin në 30 milionë euro. Ish-deputetja Jorida Tabaku...

EMRAT/PD publikon listën e Qarkut Elbasan, në garë për votim 45...

Elbasani është një nga qarqet më të rëndësishëm të vendit, me 14 mandate dhe prurjet e anëtarësisë së PD për kandidatët potencialë për deputetë,...

“Kam 16 muaj që fle në pllaka”! PD me banorët e...

Partia Demokratike vijon takimet me banorët e prekur nga tërmetet e forta të vitit 2019. Ish-deputeti Ervin Salianji ka qenë së fundi te banorët...

Përzgjedhja e kandidatëve për deputetë/Ja 27 emrat që do të votojnë...

Del lista me 27 emrat e kandidatëve të PD Durrës që do të votohen ditën e nesërme nga anëtarësia e qytetit bregdetar. 3150 anëtarë të...

Asnjë rezultat në dy orë mbledhje, flet Bylykbashi: Ne ngulëm këmbë...

Në përfundim të mbledhjes së Këshillit Politik, ku palët nuk gjetur akoma dakordësi, përfaqësuesi i opozitës së bashkuar, Oerd Bylykbashi, tha se opozita vijon...

PD zbulon emrin: Vjedhje e re 20 mln euro për 4...

Partia Demokratike ka denoncuar një supervjedhje të re me rrugët që po ndërtohen. Këtë radhë, një pesëfishim të kostos së 4 km të aksit...

“10 muaj në çadër dhe asnjë ndihmë nga shteti”, familja Krosi...

Tërmeti i 26 nëntorit la me qindra familje në qiell të hapur. Shume prej tyre, në pamundësi ekonomike për t’u akomoduar diku tjetër, u...

VIDEO/ “Kush pyet o vlla”, banesa iu shemb nga tërmeti, familja...

Fillimi i sezonit të shirave dhe të ftohtit ka nxjerrë në pah situatën e vështirë që po kalojnë qindra familje, 10 muaj pas tërmetit...