Tag: parlament

VIDEO/Rama e nis fjalën me vlerësime për mazhorancën: S’e kishim imagjinuar...

Kreu i qeverisë Edi Rama teksa po flet në Kuvend, ka preferuar të mos tregohet modest, por të lartësojë mazhorancën në përballimin e pasojave...

Murrizi i ashpër me qeverinë: Na keni sjellë me urgjencë në...

I ashpër ka qënë në reagimin e tij deputeti Murrizi i cili nuk kurseu që nga i pari i qeverisë, Edi Ramën, kabinetin e...

Deputetja e opozitës së re thyen kodin e etikës, vjen me...

Pas Kujtim Gjuzit, i cili  është kritikuar shpesh nga kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi, për veshjen e tij me xhup e xhinse, radha vjen...

FOTO/Ruçi nxit Japoninë të mbeshtete Kosovën: Në 2020 Japonia hap ambasadën...

Kryetari i Kuvendit, z. Gramoz Ruçi, i shoqëruar nga Kryetari i Grupit Parlamentar të PS, z. Taulant Balla, zhvilluan një vizitë zyrtare në Japoni. Gjatë...

Gjuzi zbulon më në fund nga i vijnë kërcënimet: Më ka...

Kujtim Gjuzi gjatë seancës së sotme parlamentare ka zbuluar dhe se nga kush i kishte marrë kërcënimet ne telefonin e tij, fakt të cilin...

“Koperatë e Investimeve”/Pasi çuditi të gjithë me fjalimin, deputetja flet para...

Nuk e kishim menduar kurrë se në vitin 2019 do të kishim të bënim me një situatë të tillë në Parlament, ku një deputete...

“Më kanë kërcënuar me jetë”, Rudina Hajdari kërkesë Ruçit: Merr masa...

Zhvillohet sot seanca parlamentare, e cila sigurisht ka nisur me debate dhe deklarata të forta nga deputetët aktualë. Ka qënë deputetja Rudina Hajdari e cila...

Opozita parlamentare bëhet e zhurmshme, Gjoni i merr mikrofonin Shalsit, foltoren...

Edhe pse ka disa muaj që "opozita parlamentare" fle gjumë, këtë herë ka patur një moment përplasje mes deputetëve, e cila ka tërhequr dhe...

Rudina e shqetësuar për Parlamentin, kërkesë Ruçit: Deputetët të mos rrinë...

Deputetja Rudina Hajdari është shumë e shqetësuar për mbarëvajtjen e seancës parlamentare dhe kete gje e ka reflektuar në seancën e sotme. Dhe pse parlamenti...

Kuvendi do të nisë punimet me 2 shtator, zbardhet agjenda e...

Parlamenti  do të nisë punimet me 2 shtator. Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi, ka njoftuar mbajtjen e seancës së parë për këtë sesion të...