Tag: parate

Sekuestrohen 50 mijë euro të padeklaruara në portin e Durrësit, në...

Policia Kufitare parandalon dhe godet dy raste të mosdeklarimit të të hollave në kufi. Uniformat blu kanë sekuestruar një sasi prej 50 mijë eurosh në...

Libohovë/Përfshihet nga flakët makina e blinduar që transporton valutë

Motori i makinës së blinduar që transporton paratë ka marrë flakë ndërsa nuk janë shënuar të lënduar. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 13:00 në rrugën...

Gjuta rikthehet në burg, avokati sqaron pse lëvizte me 120 mijë...

Gjykata e Tiranës e rikthen serish në burg Vladimir Gjutën, i arrestuar pak ditë më parë pranë selisë së PS-së me një armë dhe...

Prokuroria e do në burg për dy akuza, Vladimir Gjuta tregon...

Prokuroria ka kërkuar arrest në burg për Vladimir Gjutën,  për dy akuza, armëmbajtje pa leje dhe pastrim parash. Vladimir Gjuta u arrestua dy ditë...

DETAJE/Vlonjatit i sekuestrohet pasuria, Apartamente, llogari bankare dhe makinë

Vijon puna për gjurmimin, evidentimin dhe sekuestrimin e pasurive të përfituara nga veprimtaria kriminale. Sekuestro preventive mbi disa pasuri që dyshohen se janë përfituar nga...

Grabitja në Rinas, kompania ajrore austriake e prerë: Jo më transferta...

Kompania e kompania e madhe ajrore austrikake ka reaguar e prerë pas grabitjes së parave në Rinas. Kujtojmë se disa persona të armatosur grabitën ngarkesën...

DETAJE/Grabitja e 7.5 mln lekëve në Durrës, autorët ishin të maskuar,...

Policia ende nuk ka asnjë gjurmë nga tre personat që katër ditë më parë grabitën me armë 7.5 milionë lekë të Drejtorisë së Transportit...

Paratë e mbledhura për ‘shqiponjën’/Babai i Xhakës:Do shkojnë për tre fëmijë...

Djali i tij gëzoi zemrat e të gjithëve shqiptarëve në ndeshjen Zvicër-Serbi, aty ku u dhuroi ekipit zvicerian një super gol dhe miliona shqiptarëve...

VIDEO/ “Bëni gati valixhet se do t’iu shporrim”, Noka ironizon Ramën:...

Deputeti i Partisë Demokratike dhe njëkohësisht nënkryetari i Komisionit të sigurisë, Flamur Noka në fjalën e tij në Kuvend ka akuzuar qeverinë e kryeministrit...

Ja të kujt janë paratë e Orestit sipas avokatit dixhital

Fill pas bujës së madhe që ka prekur gjithë mediat që prej denoncimit të kryetarit të PD, Lulzim Basha në lidhje me ndalim që...