Tag: parashikimi

Pasojat nga COVID-19, Interpol dhe Qendra Europiane parashikojnë rritje të...

Në Shqipëri, e cila është një prodhues i barit të kanabisit për tregjet europiane, kultivimi i kësaj bime pritet të rritet, teksa burimet për...

FOTO/Mot të nxehtë dhe me stuhi, temperaturat në fundjavë deri në...

Dita e sotme ka nisur me mot të nxehtë dhe me stuhi. Sipas Meteoalb kthjellimet do të jenë të dukshme në pjesën e pare...

E parashikoi pandeminë, Bill Gates tregon sa do zgjasë dhe si...

Bill Gates e kishte parashikuar se bota rrezikohet nga një pandemi. Tani ai tregon se si mund të fitohet lufta ndaj pandemisë Covid-19, betejë...

FOTO/Libri që parashikoi koronavirusin 12 vite më parë, detaje të tjera...

Koronavirus u parashikua rreth 12 vite më parë në një libër profecish rreth fundit të botës, thonë teoritë konspirative në rrjete sociale. Teoritë konspirative thonë...

Astrologe Meri jep parashikimin, në cilën datë do gjendet një zgjidhje...

Astrologja Meri Shehu ishte e ftuar ditën e djeshme në emisionin e pasdites ‘Rudina’ ku dha parashikimet e muajit mars për të gjitha shenjat...

Jo më sytë nga qielli, fundjava nis me mot të qëndrueshëm

Dy ditêve të ftohta, do tua lënë radhën një fundjave me temperatura favorizuese. Fundjave nis me mot të qëndrueshëm, duke bërë që kthjellimet dhe vranësirat...

Shën Valentini, për romantikët e guximshëm moti rezervon surpriza

Nje nga planifikimet e shumta për Shën Valentin jane dhe ecjet nga liqeni, por kushdo qe e ka menduar, duhet te shohe parashikimin e...

“Të përgatitemi si për luftë”, Çfarë parashikoi një vit më parë...

Vëmendja vijon ende te jete e perqendruar tek koronavirusi pasi deri tani shenohen 100 e pak viktima dhe mijera te prekur, ndersa virusi eshte...

Vdekja e Kobe Bryant ishte parashikuar që në vitin 2012, postimi...

Eshtë e pabesueshme, te parashikohet fati i dikujt vetem me ane te nje fjale goje, por thuhet se kur dikush e uron me gjithë...

Zbulohet e ardhmja e njerëzimit, ditari i njeriut që ra në...

Më 1921, Paul Amadeus Dienach, një mësues zvicerano-austriak me probleme shëndetësore, ra në një gjendje komae që zgjati për një vit. Gjatë kësaj kohe,...