Tag: paralajmerimi

Kodi Zgjedhor/Meta paralajmëron deputetët: Do t’iu nxjerr emrat! Mos t’iu shkojë...

Me tone të ashpra, Presidenti Ilir Meta ka paralajmëruar deputetët e opozitës parlamentare se nëse duan të quhen opozitë, nuk duhet t’iu shkojë mendja...

Dokumenti që tregon se kriza në Kakavijë mund të shmangej, ambasada...

Tortura dhe skandali ne Kakavije mund te ishin parandaluar. Presidenti Ilir Meta ka publikuar një letër-njoftimi që ambasada e Shqipërisë në Greqi, ka paralajmëruar Edi...

Disa të infektuar nga Tirana në Itali, guvernatori kërcënon me bllokim...

Guvernatori i Toskanës Enrico Rossi në Itali ka kërcënuar me pezullimin e fluturimeve me Shqipërinë pas numrit të lartë të rasteve me koronavirus të...

“Ua plotësuam kërkesat”, Veliaj presion linjave urbane: Rifilloni shërbimin ose ju...

Kryetari i Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj paralajmeron linjat e transportit urban në kryeqytet që të rifillojnë shërbimin ose rrezikojnë të humbasin licencën. Kryetari i...

DEKLARATA/Aleanca për Teatrin bën lëvizjen e madhe, çfarë do të ndodhë...

Pas protestave në qarqe, Aleanca për Teatrin paralajmëron një protestë të madhe në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, ku do të kërkohet mes të tjerash...

Lleshaj paralajmëron: Policia dhe IKMT operacione të gjera, gjoba të rënda...

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka paralajmeruar sot nga Lezha, nisjen e nje operacioni te gjere te shkalle kombetare. Ndeshkim kunder te gjithe shkelësve apo...

“Shqiptarët nuk kanë besim te reforma në drejtësi”, Gjata thirrje Ramës:...

Reforma zgjedhore ka ngecur dhe dje dolen dyshimet e para se pas kesaj po fshihen marreveshje sekrete, te cilat sigurisht i japin tjeter drejtim...

OBSH shuan shpresat dhe paralajmëron: Evropa do të preket nga vala...

Evropa do të goditet nga një valë e dytë e koronavirusit - është vetëm një pyetje se kur dhe sa e madhe, sipas shefit...

Manastirliu paralajmëron hapa pas: Do të ngremë frenat e emergjencës

Me shenimin e rasteve ne rritje,  Ogerta Manastirliu ben me dije se mund te kthehemi pas. Duke deklaruar se Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale...

Rama paralajmëron biznesin e madh me gjoba të rënda: Kjo është...

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar bizneset e mëdha se do të përballen me gjoba në rast se nuk aplikojnë te Tatimet për pagat e...