Tag: panik

VIDEO/Tajfuni godet dasmën, çifti përjeton tmerr në ditën e martesës

Këto janë momentet dramatike dhe plot panik që përjetuan dasmorët gjatë martesës së një çifti në Filipine. Randy Manaois, 29 vjec dhe nusja e tij...

Banorët në Elbasan në rrezik, gjenden rastësisht 16 predha luftarake

Teksa po punonte për gërmimet, fadromisti rastësisht ka zbuluar 16 predha luftarake. Ato dyshohet se janë të kohës së Luftës së Dytë Botërore. Predhat u...

VIDEO/Shpërthen vullkani i ‘çmendur’ në Hawaii, merr përpara anijen me turistë

Një shpërthim i  llavës së vullkanit Kilauea kaloi nëpër çatinë e një anije turistike në Hawaii, duke plagosur së paku 22 vetë.  Garda Kombëtare në...

820 tërmete prekën Shqipërinë, sizmiologu tregon a ka vend për panik

Tërmetet e njëpasnjëshme vazhdojnë të lëkundin Shqipërinë e Mesme në këtë sezon veror. Kjo situatë ka shkaktuar frikë tek njerëzit, por sizmologët shprehen se...

VIDEO/ Prezantuesen e kap paniku, veprime “të çmendura” në transmetim live

Të gjithëve u ka ndodhur t’i kapë paniku në momente të veçanta duke menduar se diçka u ka hyrë nën rroba, por një prezantuese...