Tag: Pandeli Majko

Majko sjell eksperiencën e disa viteve më parë: Me Berishën ishim...

Ministri i Diasporës Pandeli Majko ka mbajtur sot një fjalim të ndjerë përballë liderëve kosovarë dhe presidentit Ilir Meta, gjatë ceremonisë së mbajtur në...

“Interesant ky Majko”, Ish-deputeti nuk ia përton: Nuk i flet Ramës...

Ka shumë nga socialistët të cilët nuk e kanë parë me sy pozitiv tubimin e thirrur nga presidenti Ilir Meta në ditën e rinisë,...

FOTO/ Majko poston për 7 prillin, amerikanët që protestojnë tek ambasada...

Ne foto, amerikanë që protestojnë në ambasadën italiane në Uashington më 7 prill 1939, ditën e pushtimit të Shqipërise Përvec Presidentit Ilir Meta që ndodhet...

10 vjet në NATO/ Berisha falenderon publikisht dy socialistë

10 vjet pas anëtarësimit të Shqipërisë në NATO, ish-Kryeministri Sali Berisha meritën ia njeh jo vetëm Partisë Demokratike e qeverisë së tij në përmbushjen...

Protesta e studentëve, Majko: Për herë të parë u shqetësova seriozisht!

Protesta e studentëve e futi në një krizë të thellë qeverinë e kësisoj Rama u detyrua të ndryshojë thuajse të gjithë kabinetin qeveritar, një...

VIDEO për mos t’u humbur, Meta e Majko këndojnë këngë arbëreshe

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ndodhet në një vizitë zyrtare në Kalabri, ku është pritur me dashamirësi nga një komunitet i madh Arbëresh. Në këtë vizitë,...

Në shkollën në Tiranë këndohet “Velo partizani”, Majko: Ku është e...

Në shkollën “Misto Mame” në Tiranë këtë ditë të parë të sezonit shkollor është kënduar ndër të tjera dhe kënga e “Velo Partizanit” gjë...

Debati midis Rames dhe Majkos, deputeti i ofroi dorëheqjen kryeministrit

Një debat i ashpër i një nate me parë dhe mosvotimi i ligjit për shembjen e Teatrit Kombëtar, bënë që Ministri i Diasporës Pandeli...

“Faleminderit Pandeli Majko! Të paktën ti nuk u bëre viç për...

Ministri per Diasporen, Pandeli Majko ishte i vetmi nga kabineti Rama qe nuk mori pjese ne votim dje per projektligjin që i hap rrugë...

Ish-ministri i drejtësisë në një ‘mendje’ me Pandeli Majkon: “Qëndrim i...

Pas deklaratës së ministrit të Diasporës, Pandeli Majko në lidhje me kapin e refugjatëve, reagoi edhe ish- ministri  i Drejtësisë, Ylli Manjani. Ai ka përkrahur...