Tag: pala greke

Pa zgjidhje situata në Kapshticë/Pala greke mbyll sportelet pas plotësimit të...

Tashmë është bërë e zakonshme, që në pikat kufitare më Greqinë, pasi plotësohet kuota, pala greke ndërpret punën dhe nuk lejon hyrjen e qytetarëve. Sot...

FOTO/Situata e rënduar prej ditësh në Kakavijë, Rama: Vazhdojmë komunikimet me...

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për herë të parë në lidhje me situatën alarmante të  krijuar ditët e fundit  në pikën kufitare të Kakavijës....

Mbi 10 km radha në pritje, dyndje makinash për të hyrë...

Situata në Kakavijë vijon të jetë e rënduar. Me dhjetra emigrantë kanë qëndruar gjithë natën në Kakavijë pasi pikat kufitare me urdhër të palës...