Tag: paketa antishpifje

Rama merr nje goditje nga Komisioni Evropian, kreu i OSBE te...

Qeveria shqiptare duhet të rishikojë të ashtuquajturën “Paketa anti-shpifje” duke marrë parasysh të gjitha rekomandimet e Këshillit të Europës, Theksohet ne nje reagim te...

Zoti KM, nuk po të hynë ty në shtëpi media por...

Sot në Parlament kryeministri Rama, foli përsëri për ligjin e shpifjes për median dhe ndalimin dhe gjobitjen për shpifje. Pazari gjësë gjallë i politikës shqiptare...

Rama “luftë” portaleve: Nuk do ndëshkohen vetëm shpifësit, por edhe kopjacët…

Kryeministri Edi Rama sfidoi të gjitha portalet duke deklaruar se do të gjobiten të gjitha ato që do të publikojnë lajme të rreme. Shefi i...

Rama kapet përsëri me “shpifësat”: Media duhet ti dalë për zot

Kryeministri Edi Rama vazhdon "këngën" e tij per paketën antishpifje. Sipas tij kjo paketë nuk do të jetë e përfshirë në Kodin Penal. Në postim...

Paketa antishpifje/ Mustafaj: “Rama kërkon të largojë vëmendjen nga skandalet”

Analisti Besnik Mustafaj thotë se paketa antishpifje e propozuar nga kryeministri Edi Rama është një përpjekje për të larguar vëmendjen nga një skandal i...