Tag: paga e luftes

“I more pagat ti mo”, Rama nxjerr kamarierin të flasë: Rrena...

Kryeministri Edi Rama është ndalur në fshatin Derven rrugës për në Thumanë duke pyetur kamarierin dhe pronarin e një lokali nëse i kishin marrë...

Shpërthen tjetër protestë, 50 punonjës të transportit publik në Vlorë dalin...

Në Vlorë 50 punonjës të transportit publik po protestojnë  përpara prefekturës në lidhje me pagën e luftës. Punonjësit theksojnë se që nga data 12 mars ...

Paga e luftës nxjerr probleme, punonjës fasonerie protestojnë në Vlorë

Rreth 100 punëtorë të një fasonerie këpucësh kanë dale në protestë mëngjesin e sotëm në qytetin e Vlorës. Ata pezulluan punën pasi shprehen se nuk...

Mashtrimi i qeverisë me naftëtarët e Ballshit: 800 punëtorët nuk morën...

800 punëtorët e naftes ne Ballsh nuk morën pagën e premtuar. Njerëzit në mes të 4 rrugëve, Rama paguan klientët dhe oligarkët, deklaroi ish...

Paga e luftës, shpërthen një protestë tjetër në Kuçovë

Punonjësit e një ndërmarrjeje fasonerie në Kuçovë kanë protestuar mëngjesin e sotëm  përpara Drejtorisë Rajonale të Tatim Taksave në Berat për pagën e luftës. Një...

Aplikimet për “pagën e luftës” nisin të martën, tatimet: Kush përfiton...

Drejtoria e Tatimeve ka nxjerrë te gjitha udhezimet që tregojne detajet në lidhje me procedurat e aplikimit për punonjësit e bizneseve që kanë pezulluar...

“Mijëra refuzime për pagën e luftës”, Tabaku: Qeveria t’i japë fund...

Ish-deputetja e PD, Jorida Tabaku deklaron sot se janë mijëra refuzime për pagën e luftës dhe se rezultati sot është tragjik, pasi mijëra shqiptarë,...