Tag: padia

Zmbrapset Rama: Do tërheq padinë ndaj Haradinajt

Kryeministri Rama ka njoftuar heqjen dorë nga padia ndaj ish-kryeministrit të Kosovës Edi Rama.  Njoftimi është dhënë gjatë konferencës për shtyp të kryeministrit pas...

Aleanca për Teatrin tjetër padi, në krye të listës Kryeministri Edi...

Aleanca për Mbrojten e Teatrit ka dorëzuar një tjetër padi në SPAK lidhur me shembjen e Teatrit Kombëtar. Kallëzimi i ri ka një sërë emrash,...

SPAK nis hetimet për prishjen e Teatrit, zbulohet prokurori që merr...

Prokuroria e Posaçme Anti- Korrupsion ka filluar zyrtarisht hetimet për shembjen e Teatrit me prokuror të çështjes Ervin Kondilin. Prokurori Kondili ka kërkuar sekuestruar dokumentet...

EMRAT/Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar depoziton në Prokurori padi, kallëzon...

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka njoftuar se do të depozitojë një padi pranë prokurorisë së Tiranës në lidhje me vendimin e Këshillit Bashkiak...

Padia në Gjykatë për Teatrin Kombëtar, Meta: Të mos prishet pa...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta në një konferencë për mediat bëri me dije se ka depozituar sot në Gjykatën Kushtetuese padinë për të mos...

Vazhduan punën edhe pas shkarkimit prej Covid-19, Mynyr Koni kallëzon pedagogët

Rektori i Universitetit të Tiranës Mynyr Koni ka ngritur padi ndaj pedagogëve te shkarkuar pak ditë më parë. Ne argumentimin e padise, Moni thote...

Paditen në SPAK Erion Veliaj dhe Arbjan Mazniku, ja akuzat

Përfaqësues të Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar kanë depozituar zyrtarisht kallëzimin penal në SPAK ndaj kryebashkiakut të Tiranës Erion Veliaj dhe zv.kryebashkiakut Arbjan...

Tërheqja e padisë ndaj ‘BILD’/Bardhi: Rama e dinte se do dilnin...

Sekretari i Përgjithshëm I PD-së, Gazment Bardhi ka reaguar përmes një postimi në facebook lidhur me tërheqjen e padisë të kryeministrit Edi Rama ndaj...

Qytetari kallëzon në prokurori kryebashkiakun socialist, ja akuzat

Njën qytetar nga Memaliaj ka denoncuar kryetarin e Bashkisë Gjolek Guci për shpërdorim detyre, pasi sipas tij, ka hapur rrugën e fshatit Luftinjë në...

DOKUMENTI/Zbardhet kallëzimi penal i PD, Ogerta Manastirliu kallëzohet për 5 vepra...

Zbardhet kallëzimi penal i PD për Ministren e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu dhe zyrtarëve përgjegjës për shpërndarjen tek personeli shëndetësor të 1.2 milionë maskave të...