Tag: padi

Basha padit Veliajn për shpifje: Tre akuzat që duhet të provojë...

Partia Demkratike paditi në gjykatë për shpifje Kryetarin e Bashksië së Tiranës, Erion Veliaj, duke kërkuar denimin e tij për shpifjet e përsëritura kundër...

“Na kanë ndërruar gjendjen civile se jemi të djathtë”, PD tregon...

Partia Demokratike ka deklaruar se do të padisë penalisht ministrin e Brendshëm Sandër Lleshaj dhe zyrtarë të tjerë pas denoncimeve të disa qytetarëve se...

PD paralajmëron padi penale për inceneratorin e Tiranës: U veprua si...

Qeveria dhe Bashkia e Tiranës kanë vepruar si një grup i strukturuar kriminal në lidhje me ndërtimin e inceneratorit të Tiranës. Kështu shprehet Sekretari...

Blendi Gonxhe paditet në SPAK, akuzat që përmenden në dosje

Nisma Thurje ka dorëzuar në SPAK një kallëzim penal për kreun e Drejtorisë së Transportit Rrugor, Blendi Gonxhe për përfitime të paligjshme dhe sipas aktivistëve kallëzimi është bërë ditën...

KLSH kallëzon në SPAK ish-kryetarin e bashkisë Finiq dhe dy zyrtarë,...

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka kallëzuar në Prokurorinë e Posaçme Anti-Korrupsion ish-kryebashkiakun e Finiqit Leonida Hristo dhe zy zyrtarë të tjerë, ish-përgjegjësin e...

PD ankimon vendimin e Prokurorisë së Lezhës: Prej 1 viti nuk...

Partia Demokratike dorëzoi sot ankimin kundër vendimit të Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë, e cila po mbron paligjshmërinë e votimeve të 30 Qershorit të...

“Infektoi qytetin e Përmetit”, Flor Binaj paralajmëron padi për median e...

Dy ditë më parë në media qarkulloi lajmi se aktori i njohur i portokallisë, Flor Binaj është i infektuar nga koronavirusi. E pas publikimit...

Vijon aksioni i Aleancës për Teatrin, një tjetër padi depozitohet në...

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka depozituar një tjetër kallëzim në SPAK lidhur me shembjen e Teatrit Kombëtar. AMT: ''Kemi komunikuar publikisht që pas shembjes së...

Teatri Kombëtar/Meta bën lëvizjen e radhës, pas pak në konferencë për...

Presidenti Meta ka bërë veprimin e dytë për shèmbjen e Teatrit Kombëtar që rezulton në pronësi të Bashkisë së Tiranës. Presidenca ka ngritur një...

Shteti amerikan hedh në gjyq drejtuesit e vendit aziatik: “Kina gënjeu...

Shteti amerikan i Misurit të martën (21 Prill) paditi udhëheqjen e Kinës mbi COVID-19, duke kërkuar shpjegime mbi atë që e përshkroi si mashtrim...