Tag: opinion

“PD dhe opozita e bashkuar duhet t’i dalin për zot kombit!...

*Nga Aleksander Biberaj Te dashur miq, Kriza e përgjithëshme kombëtare ekonomike, politike, institucionale, sociale dhe psikologjike vazhdon të rëndohet nga dita në ditë. Qytetarët shqiptarë të...

“Ndërhyrja me votat tek sondazhi online”, Paloka: A ka ndonjë që...

Ish-deputeti Edi Paloka ka reaguar se fundmi lidhur me manipulimin e votave qe Rilindja beri dje me sondazhin e publikuar nga Opinion, lidhur me...

Shqipëria drejtuese e OSBE-së/Ish-ministri ironizon: “Rama as demokracinë e Ramiz Aliajt...

Ish-ministri Ylli Manjani ka zgjedhur të ironizojë faktin se Shqiperia do të marrë drejtimin e OSBE-Së. Duke bere krahasime mes dy periudhave të ndryshme, Manjani...

“Lagje të tëra mund të rrafshohen”, Gazetari apel: Nëse nuk vëmë...

Gazetari Mentor Kikia ka vijuar të bëjë apel të fortë, që pas kesaj situate me tërmetin, Shqiperia dhe shteti të marrin masat për të...

“Vuan nga paranoja klasike”, Berisha analizon sjelljet e Ramës: Ja çfarë...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një analizë të asaj që u transmetua mbremjen e djeshme në emisionin Opinion. Berisha shkruan se  publiku shqiptar ndoqi një...

“Një koalicion PS-PD?”, Berisha ngre alarmin: Do shuhej çdo shpresë, do...

Aludimeve të fundit se mes PD dhe PS mund të ketë një marrëveshje, u është përgjigjur dhe lideri historik i PD-së, Sali Berisha, i...

Rasti i Valdin Pjetrit, ja pse opozita ka një rast të...

Nga Artan Fuga Valdrini dhe Aristoteli Unë e mbaj veten shumë liberal kur flitet për jetën e njeriut dhe fatin e tij individual. Në këtë pikëpamje Valdrini...

“Sokol Balla, Eni Vasili dhe Blendi Fevziu….tek supergazetarët tanë ndjehet një...

Nga Erl Kodra Sokol Balla, Eni Vasili dhe Blendi Fevziu Ata janë luftëtarë, por luftëtarë të një lloji të veçantë, të kuruar, të lumtur, të qeshur,...

Lulzim Basha, i dënuar të jetë Kryeministër

Nga Çim Peka Nëse ka dy persona në politikën shqiptare që vijnë nga dy planete të ndryshme, ata janë Lulzim Basha dhe Edi Rama. Janë...

“Keni ende kohë të tregoheni burra”

Nga AVNI PONARI Edhe tri ditë na ndajnë nga një datë, së cilës një pjesë e shqiptarëve i referohen si “dita e zgjedhjeve” dhe ajo...