Tag: olsian cela

Prezantohen rekomandimet për prokurorinë, flet Olsian Çela: Rregullohet shumë shpejt marrëdhënia...

Sot eshte mbajtur online prezantimi i rekomandimeve prioritare për Prokurorinë e Përgjithshme në kuadër të luftës kundër kriminalitetit për vitin 2020. Në mbledhje ishin te...

EMRI/Olsian Çela zgjedh zëvendësin e tij

Pas zgjedhjes së kryeprokurorit Olsian Çela, është caktuar edhe zv.prokurori i Përgjithshëm. Gazeta SHQIP mëson se Thoma Jano do të jetë numri dy i...

DETAJE/KED përplas sërish dy ish-shokët e klasës, Olsian Çelën me Arta...

Pasi ish-prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme Arta Marku humbi gjatë garës për të marrë drejtimin e organit qendror të akuzës jo vetëm në KLP,...

Hetimet për tërmetet/Çela sapo merr detyrën zbarkon në Durrës, detaje nga...

Edhe pse ende nuk dihet nëse kane ne dore dosje konkrete, Prokuroria e Durrësit bënë me dije se Olsian Cela është takuar me 4...

Tërmeti/Olsian Çela bën premtimin e parë: Njerëzit presin që drejtësia të...

Teksa falënderoi për punën përgjatë këtyre dy vitet të paraardhëses së tij Arta Marku, Olsian Çela ka bere dhe premtimet dhe deklaratat e para...

Olsian Çela merr detyrën, Marku: E lumtur që ia pasoj shokut...

Prezantohet në Prokurorinë e Përgjithshme, kreu i ri i kësaj prokurorie i zgjedhur një ditë më parë nga Kuvendi, Olsian Çela. E pranishme në...

Olsian Çela kryeprokurori i ri, Ish-kryeministri e paralajmëroi para 9 muajsh

Përzgjedhjen e Olsian Celës, si kryeprokuror, ish-kryeministri Berisha, e kishte parashikuar disa muaj më parë. Ai shkruante para 9 muajsh në rrjetet sociale, se zgjedhja...

PROFIL/Olsian Çela prokurori i dosjeve të bujshme që ‘rrëzoi’ Arta Markun

Nga sot Shqipëria ka një kryeprokuror të ri, Olsian Celën. 101 deputetë në Kuvend votuan pro kandidaturës së Celës, i cili u rendit edhe...

LAJM I FUNDIT/Zgjidhet kryeprokurori i ri i Shqipërisë

Olsian Çela është prokurori i ri i Shqipërisë. Shumica e deputetëve në Kuvend votuan pro kandidaturës së Celës, i cili u rendit edhe i pari...

Parlamenti voton sot kryeprokurorin e ri, mësohet vendimi unanim i grupit...

Ditën e sotme parlamenti po zhvillon një seancë të veçantë vetëm për të zgjedhur kryeprokurorin e ri dhe i pari në listë është Olsian...