Tag: ohann Wadephul

Gjermania reagon ashper, ndalni ndryshimet kushtetuese, votoni reformen zgjedhore

Nen-Kryetari i i Grupit Parlamentar  CDU/CSU-së, Johann Wadephul në Bundestag-un gjerman, reagoi ashpër lidhur me ndryshimet kushtetuese dhe kerkoi qe qeveria ti permbahet marreveshjes.. “Ndryshimi...

Politikani i lartë gjerman i kujton Ramës kushtet që duhen plotësuar

Nënkryetari i grupit parlamentar të CDU/CSU-së, Johann Wadephul pwrshendeti vendimin e BE-se, per hapjen e negociatave me Shqiperine por nderkohe perseri edhe njehere se...