Tag: oerd bylykbashi

Përmbytjet në Durrës, Bylykbashi publikon videon: Ky qytet në 25 prill...

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi ka reaguar në lidhje me përmbytjet e shkaktuara sot në Durrës si pasojë e reshjeve të dendura të...

Kodi Zgjedhor në Parlament/Bylykbashi mesazh mazhorancës: Nuk ka sistem që ta...

Përfaqësuesi i Partisë Demokratike në Këshillin Politik, Oerd Bylykbashi, jep një mesazh të fortë para votimit të ndryshimeve në Kodin Zgjedhor në Kuvend. Në një...

“Rama fshehu për 2 muaj ligjet e miratuara në Këshillin Politik”,...

Përfaqësuesi i opozitës në Këshillin Politik, Oerd Bylykbashi bën me dije se pas dy muajsh miratim në Këshillin Politik, paketa e dytë e ndryshimeve...

“Përfaqësuesi i PS bojkotoi mbledhjen”,Bylykbashi tregon detajet: Duan të ndryshojnë rregullat...

Përfaqësuesi i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi deklaroi sot se PS refuzoi që ti drejtohet për opinion OSBE-ODIHR, për të marrë opinion për çështjet që...

Bylykbashi dhe Vasili i përgjigjen Gjiknurit: Mblidhemi nesër, hiqni dorë nga...

Pas kërkesës së bashkëkryetarit Damian Gjiknuri drejtuar palëve politike, për të mbledhur Këshillin, menjeherë Partia Demokratike dhe LSI kanë kthyer përgjigje ndaj kërkesës së...

Bylykbashi nxjerr një shembull të fletës së votimit: Pse është e...

Oerd Bylykbashi ka sjellë një fletë votimi si shembull për të ilustruar se përse hapja e listave dhe ruajtja e formulës aktuale për koalicionet...

“Drafti i reformës zgjedhore gati të hënën”, Bylykbashi: Këshilli Politik vijon...

I mandatuari nga PD për Këshillin Politik, Oerd Bylykbashi ka thënë se Këshilli Politik për Reformën Zgjedhore do të vijojë punën deri në dakordësimin...

Reforma zgjedhore/PD shton një propozim tjetër, zbardhen detajet e mbledhjes së...

PD  shtron në tryezën e këshillit politik një tjetër propozim. Kolegji Zgjedhor të jetë Gjykata Kushtetuese. Oerd Bylykbashi: “Ne bëmë një propozim me Kolegjin Zgjedhor....

Zgjatja e gjendjes së jashtëzakonshme, Bylykbashi citon Kushtetutën dhe sqaron: Rimerrni...

Ish-deputeti Oerd Bylykbashi shpjegon pse vendimi per zgjatjen e gjendjes se emergjences deri ne qershor eshte antiligjore dhe antikushtetuese. Sipas tij, statistikat e Covid 19...

KOMENT/ Sot ju anulon qirate, neser ju shtetezon pronat

Nga Oerd Bylykbashi Deri me 21 korrik 2016 kishim Kushtetute, gjykate Kushtetuese dhe Gjykate te Larte. Me pas erdhi ai votimi i famshem me 140...