Tag: Obsh

Ish-deputetja nxjerr shifrat: Po testohen pak të dyshuar, nuk respektohet kërkesa...

Ish-deputetja Albana Vokshi ka reaguar serish ne rrjetet sociale, duke riktheksuar thirrjen e Organizatës Botërore të Shëndetësise (OBSH) Qeveritë të testojnë sa më shumë...

Basha letër OBSH-së: Ndihmojeni Shqipërinë me testet për virusin dhe pajisje...

Kryetari i opozitës, Lulzim Basha i ka kerkuar ndihmë për Shqipërinë Organizatës Botërore të Shëndetësisë. Në një letër drejtuar sot drejtorit të Zyrës së...

Zyrtari i OBSH flet për përhapjen e koronavirusit, pse ka rëndësi...

Duke qene se ende po vijojne studimet lidhur me koronavirusin e ri, OBSH njofton se eshte me rrezik prekja e çdo siperfaqe, pasi mund...

Qarkullimi i lartë i cash-it në Shqipëri rrit rrezikun për Covid-19,...

Bankat dhe institucionet financiare në Shqipëri dy javët e fundit po bëjnë thirrje për kryerjen e pagesave online dhe përdorimin e kartave bankare, sidomos...

Pse nuk ka asnjë rast me koronavirus në Shqipëri, kthen përgjigje...

Drejtori i Zyrës së OBSH-së në Shqipëri, Dr. Raul Gonzales Montero, që po mbështet qeverinë shqiptare në emergjencën e koronavirusit që ka shpërthyer në mbarë...

Eksperti i OBSH jep aryset: Vendet jashtë Kinës nuk janë gati...

Koronavirusi eshte kthyer ne shqetësim dhe kërcënim për të gjithë botën dhe ende po kryehen studime dhe analiza te thelluara per te zbuluar kuren...

OBSH/Varësia ndaj seksit, njësoj si të jesh i sëmurë mendor

Varësia ndaj seksit është njëlloj si një sëmundje mendore. Për të parën herë, çrregullimi seksual komulsiv hyn në listën e problemeve mendore të Organizates...

OBSH: Ajri i ndotur po u shkurton jetën shqiptarëve

Ndotja e ajrit është rreziku më i madh për shëndetin mjedisor për njerëzit, sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë, por si përkthehet ky rrezik? Hulumtuesit...