Tag: Obsh

Trump i heq vizën OBSH-së, fondet kalojnë te organet e tjera

Presidenti amerikan Donald Trump ka njoftuar se po i jep fund marrëdhënieve te SHBA me Organizatën Botërore të Shëndetit (OBSH). Presidenti ka akuzuar OBSH që...

Shteti i parë që po nxjerr pasaportën e imunitetit, por OBSH...

Estonia ka filluar testimin e një prej pasaportave të para të imunitetit dixhital në botë ne perpjekje per te lejuar vijimin normal te jetes. Pasaportat...

OBSH shuan shpresat dhe paralajmëron: Evropa do të preket nga vala...

Evropa do të goditet nga një valë e dytë e koronavirusit - është vetëm një pyetje se kur dhe sa e madhe, sipas shefit...

Trump i vë ultimatum OBSH-së: Keni 30 ditë kohë të bëni...

Presidenti amerikan Donald Trump i shkroi një letër urgjente shefit të Organizatës Botërore të Shëndetit (OBSH) Tedros Adhanom Ghebreyesus, duke e akuzuar se ka...

Kur vjen vala e dytë e koronavirusit? Mbase, po e përjetojmë

Në një email dërguar DW, zëdhënësi i OBSH Christian Lindmeier thotë se “vala e dytë” kur i referohemi pandemisë së koronavirusit, nuk është një...

OBSH paralajmëron: Koronavirusi mund të mos largohet kurrë, njësoj si HIV

Koronavirusi "mund të mos shkojë kurrë", paralajmëroi Organizata Botërore e Shëndetit (OBSH). Duke folur në një konferencë të Mërkurën, drejtori i urgjencave të OBSH-së, Dr...

OBSH heq shpresat: Si qëndron e vërteta me praninë e antitrupave...

Shpresat se testet e antitrupave koronavirus mund të ndihmojnë Mbretërinë e Bashkuar për t'i dhënë fund bllokimit të saj, kanë rënë - pasi Organizata...

Trump nuk tërhiqet, ndalon fondet për OBSH: Dështuan në detyrat themelore

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, ka bërë të ditur se vendi i tij po ndërpret fondet për Organizatën Botërore të Shëndetësisë (OBSH) në mes...

Pse u trondit shkencëtari nga deklaratat e OBSH kur nisi koronavirusi...

Në janar, kur pandemia që tani po gjunjëzon botën ishte ende duke mbledhur forca, një shkencëtar i quajtur Xiao Qiang po monitoronte deklaratat zyrtare...

OBSH rrëzon ’mitin’, si e qëndron e vërteta me mbajtjen e...

Prej kohesh qarkullonte kudo nje metode sesi mund ta kuptoje nëse ishe me koronavirus, dhe kishte te bente me frymëmarrjen. Por Organizata Botërore e Shëndetësisë,...