Tag: nuk hapen

“Nuk ka negociata për Shqipërinë dhe Maqedoninë”,Merkel thotë fjalën e fundit:...

Çështja e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut do të rikthehet në pranverën e vitit të ardhshëm. Kjo është deklarata e kancelares gjermane, Angela...

Pritjes i erdhi fundi, Hahn: Liderët e BE nuk dakordësohen për...

E ka konfirmuar Komisioneri Johannes Hahn, lajmin se për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut nuk eshte dhene drita jeshile. Përmes një mesazhi në “Twitter”, Hahn...

Ish-kryeministri: Nuk ka hapje negociatash këtë vit për Shqipërinë

Një tjetër këndvështrim ka ish-kryeministri Berisha sa i përket hapjes së negociatave, përgjigje e cila do të mësohet këtë javë. Ish-kryeministri Sali Berisha shkruan se...