Tag: nishani

Nishani i përgjigjet Shahinit: Ishe pjesë e një qeverie që nxori...

Ish-Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka reaguar pas deklarimeve të ish-ministres së Arsimit, Besa Shahini, e cila atakonte opozitën së e kishin sulmuar për...

Meta takon Nishanin, ish-presidenti zbardh detaje: Meta ka ende çështje të...

Ish-presidenti Bujar Nishani ka dhënë detaje nga biseda me kreun e Shtetit, Ilir Meta, për të cilën ka theksuar se është tronditur nga disa...

Padia ndaj Nishanit, gjykata merr vendimin

Gjykata e Tiranës ka hedhur poshtë padinë e trajnerit Italian të kombëtares shqiptare Cristiano Panuçi, ndaj ish-Presidentit Bujar Nishani. Kujtojmë se Panuçi paditi Nishanin për...

Ish-presidenti: Nuk i përçan dot studentët një kryeministër pa diplomë

Ish-presidenti Bujar Nishani në një reagim të tij të fundit, shkruan se kryeministri Edi Rama nuk mund të kompleksojë dhe as përçajë studentët. Ai i...

VIDEO/Padia e Panuccit, ish-presidenti: Doli që kisha të drejtë…

Mes tyre është një çështje gjyqësore që po zhvillohet, e për këtë Bujar Nishani ka deklaruar se do ta marrë seriozisht. I ftuar në KafeIN,...

REAGIM/Bujar Nishani:Kryeministri shqiptar tashmë vetëshpallet prokuror e gjykatës

Ish-Presidenti Bujar Nishani përmes një statusi në rrjetet sociale, shkruan se Kryeministri Edi Rama nuk ka surprizuar me mbrojtjen që i bëri vëllait trafikant...

Berisha, Nishani, Kryemadhi: Ja si e komentuan protestën pas përfundimit të...

Disa nga politikanët kryesorë në vend e kanë komentuar protestën sot pas përfundimti të saj duke theksuar se ishte një protestë masive e cila...

Nishani kërkon deklasifikimin e dokumentit të Presidencës, Kodheli heziton

Ne foto, pamje nga nje mbledhje e keshillit te sigurise kombetare Ish-Presidenti i vendit, Bujar Nishani ka kërkuar që të deklasifikohet mbledhja e komsionit të...

Nishani dhe Meta: Dy Presidentet, sonte bashke per 10 minuta

Festa e ambasadës turke në Tiranë ka mbledhur personalitete të shumtë, politikanë, gazetarë e figura publike. Ish-presidenti i Republikës Bujar Nishani dhe Presidenti Ilir Meta...

Nishani flet për krimin në Shqipëri: Bandat e Elbasanit nuk janë...

Ish presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka reaguar për ngjarjet e fundit në Elbasan. Me ane te nje statusi ne facebook Nishani thotë se...