Tag: Nexhmije Hoxha

FOTO/Rezarta Shkurta zbulon dhuratën që i la Nexhmije Hoxha para se...

Nexhmije Hoxha, bashkëshortja e ish-liderit komunist, Enver Hoxha, para se të ndërronte jetë i ka dhuruar librin e saj “Kosova e lirë” Rezarta Shkurtës. Ka...

Shperthejne memet per vdekjen e Nexhmije Hoxhes, por Rezarta Shkurta eshte...

Vdekja e  Nexhmije Hoxhës në moshën 99-vjeçare ka sjellë reagime të shumta në rrjetet sociale. Rrjeti ka shpërthyer në meme për gruan e cilësuar si...

Vdes Nexhmije Hoxha, e veja e diktatorit Enver Hoxha

Nexhmija Hoxha, e veha e diktatorit Enver Hoxha, eshte ndare nga jeta kete pasdite në moshën 99-vjeçare. Ajo lindi në Manastir më 8 shkurt 1921. Nexhmije...

DOKTORI I BLLOKUT/ Frika se mos Enveri vdiste gjate aktit sek*ual

Nga Isuf Kalo Kjo ishte ndoshta zona më e mistershme në Shqipërinë e paraviteve ’90. E ëndërruar dhe e paarritshme prej shumicës. Isuf Kalo, asokohe...

BLLOKU/ Jeta e fshehte e Nexhmije Hoxhes

Nga Isuf Kalo Vajza që ishte emocionuar dikur nga libri i Haki Skërmillit “Sikur të isha djalë”, u martua me Enver Hoxhën, por nuk u...

Doktori i bllokut rrëfen ‘dashurinë’ e Nexhmijes me Qemal Stafën

Si filloi edukimi teorik marksist i Nexhmije Xhuglinit? Cila është e vërteta e historisë së Qemal Stafës me gruan e diktatorit… Isuf Kalo tregon...

Ndoka ironi me Ramën: “Jemi aq rëndë sa edhe Nexhmijes i...

Kreu i partise demokristiane, Nard Ndoka ka ironizuar në Facebook qeverinë e Edi Ramës. Ai shprehet se qeverisjen e ka sharë edhe vetë Nexhmije...

Urdhërohet të dalë nga banesa, Nexhmie Hoxha: Veprim fashisht, s’kam ku...

Pjesë e banorëve të cilëve do t'iu prishet banesa në zonën e Laprakës, është dhe Nexhmije Hoxha. Bashkëshortja e ish-diktatorit Enver Hoxha ka folur...

Në moshën 96 vjeçare ndahet nga jeta Nexhmije Hoxha, bashkëshortja e...

Bashkëshortja e sekretarit të Parë të Partisë Komuniste të Shqipërisë, Enver Hoxha dhe ish-drejtoresha e Institutit të Studimeve Studimeve Marksiste-Leniniste pranë Komiteti Qendror të...