Tag: negociata

Holanda ndan Shkupin nga Tirana, deputët nuk janë bindur: Shqipëria nuk...

Pak ditë para se ministrat e Jashtëm të mblidhen me 13 tetor në Luksembur, ministri i Jashtëm holandez Stef Blok u tha deputetëve në...

Komisioni raporton mbi progresin e bërë nga Shqipëria, reagon komisioneri: Vendimin...

Sot, Komisioni prezantoi përditësime mbi përparimin e bërë nga Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut në adresimin e mëtejshëm të reformave të lidhura me shtetin...

Integrimi/Kryeministri Mitsotakis i kujton dhe njëherë Shqipërisë kushtin

Kryeministri i Greqisë, Mitsotakis i ka rikujtuar dhe njëherë Shqipërisë kushtin, dhe pse për të folur për negociatat do të duhet dhe disa muaj....

“Europa e refuzoi”, Basha i përgjigjet Ramës duke cituar Merkel, Macron...

Lideri demokrat Basha i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama me të njëjtën gjuhë, duke i sjellë në vemendje deklaratat e liderëve të tjerë të...

VIDEO/”Zgjedhje të lira e të ndershme”, Basha: Qeveria të ndjekë shembullin...

Nga selia blu, kryedemokrati Lulzim Basha po mban konferencën para mediave, teksa në fokus të fjalës së tij janë negociatat dhe dështimi i qeverisë...

Bashkia e Tiranës afishon flamujt e shteteve evropiane në godinë, studiuesi:...

Nëse ende nuk e keni vënë re, Bashkia e Tiranës vazhdon ende të "luajë" me zhgënjimin e madh që morën shqiptarët me dështimin e...

Maliqi vë në shënjestër Ramën: Kjo është java e tij e...

Deputeti Lefter Maliqi nuk i ka kursyer sulmet e tij dhe këtë fillim jave për kryeministrin Edi Rama, për të cilin thotë se e...

“Qeveria shqiptare heq përgjegjësitë”, Vasili: Rama jo vetëm i premtoi, por...

Qeveria shqiptare heq të gjitha përgjegjësitë nga vendimi negativ për të tretën herë radhazi nga Bashkimi Europian. Qeveria shqiptare nuk do të ndjekë shembullin e...

“Çfarë tha Macron që të ‘meritojë’ këtë lumë fekalesh nga rilindasit?!”

Socialistët përdorën deklaratat e Macron si "argument" për të justifikuar dështimin e negociatave. Presidenti Macron ishte i drejtpërdrejtë teksa shprehej se Shqipërisë i duhej...

“Nuk i tha ‘jo’ dhe as përcaktoi kushte të reja”, ambasada...

Ambasada amerikane në Tiranë ka reaguar pas dështimit të hapjes së negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. Në një postim në Facebook, Ambasada ka...