Tag: ndryshimet kushtetuese

Rikthehet Këshilli Politik, çështja që bashkon dhe njëherë përfaqësuesit e partive

Rikthehet Këshilli Politik. Përfaqësuesi i maxhorancës në këtë Këshill, Damian Gjiknuri ka propozuar thirrjen e tryezës ditën e hënë, në orën 18:00. Me anë...

Spiropali mbron Parlamentin, i kundërpërgjigjet zyrtarit të PPE-së: Ftoj zotin Gahler...

Zedhenesja e qeverise, Elisa Spiropali ka ndjere te nevojshme te beje nje reagim ndaj deklaratave te sotme te zëdhënësit të Partive Popullore Evropiane, lidhur...

Ndryshimet kushtetuese/Basha: Kuvendi gjysmak! S’ka kthim pas, koalicioni jonë nuk tjetërsohet!

Opozita e Bashkuar ka dalë në një konferencë për mediat, vetëm pak minuta pasi kuvendi me 122 deputetë ka vendosur të ndryshojë në mënyrë...

Miratimi i ndryshimeve kushtetuese/Reagon PD: Shërbëtorë e padronë u deklaruan me...

Pas miratimit te ndryshimeve kushtetuese qe i hap rruge listave te hapura dhe heqjes se koalicioneve parazgjedhore, ka ardhur reagimi i pare nga Partia...

FOTO/Opozita sherr për ndryshimet kushtetuese, deputetët që votuan kundër, Hajdari: Ditë...

Mediat kanë zbuluar  fletën e votimit që kishin deputetët për të votuar ndryshimet kushtetuese. Kuvendi ka nisur punimet prej orës 10:00, ndersa nga votimet...

VIDEO/Meta reagon me ‘këngë dhe boks’ për 30 korrikun: Nuk e...

Në një kohë kur në Kuvend ka nisur seanca ku pritet që të votohen ndryshimet Kushtetuese, presidenti Meta ka publikuar një video nga tubimi...

Koalicionet parazgjedhore dhe hapja e listave/ Ekspertët e Këshillit Politik kthejnë...

Ekspertet i kane dhene pergjigje te gjitha pyetjeve te adresuara per ta nga ana e bashkëkryetarit në Këshillin Politik, socialistit Damian Gjiknuri, lidhur me...

Përplasjet për hapjen e listave dhe ndryshimet kushtetuese, Basha takon ambasadorët

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, do të presë sot në selinë blu Ambasadorët e vendeve të BE në vendin tonë. Takimi me fokus ndryshimet...

VIDEO/ Ndryshimet Kushtetuese, LSI mbështet nismën e PD për shkarkimin e...

Petrit Vasili, Kryetar i Grupit Parlamentar të LSI-së, në një konferencë për mediat, i cilësoi si një atentat ndaj reformës në drejtësi shkeljet e...

Ndryshimet Kushtetuese, mblidhet grupi i LSI për shkarkimin e Arta Markut

Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili ka folur lidhur me nismën e përbashkët ligjore të opozitës për zgjedhjen e...