Tag: ndihme

COVID-19/Amerika tjetër ndihmë të madhe Shqipërisë për të përballuar situatën

SHBA i ofron përsëri ndihmë Shqipërisë, për të përballuar situatën e shkaktuar nga pandemia Covid-19, pas dhurimit te disa mijerave dollareve dhe testeve per...

Rrezikojnë falimentimin! Rita Ora dhe Dua Lipa mes artistëve të famshëm...

Ed Sheeran, Sir Paul McCartney, Dua Lipa, Rita  Ora dhe Annie Lennox janë ndër 1,500 firmetaret që kanë nënshkruar një letër të hapur duke...

KE paketë 3 miliardë euro për 10 vende, përfituese e një...

Komisioni Evropian ka propozuar një paketë financiare në lidhje me krizën e madhe te shkaktuar nga Covid-19. Përmes llogarisë së saj zyrtare në Twitter, KE...

DOKUMENTI/”129 milion lekë të rinj për kompaninë që i sjell më...

Ministria e Shëndetësisë ka hapur tenderin për blerjen e respiratorëve, pajisje që përdoren për pacientet që kanë probleme me frymëmarrjen dhe që kanë nevojë...

Tërmeti shkatërrimtar/Të dënuarit në burgun e Reçit: Duam të punojmë si...

Mes shumë qytetarëve të cilët duan të japin kontributin e tyre ndaj të prekurve ndaj tërmetit, janë dhe të burgosurit e burgut të Reçit. Në...

I preku të gjithë me historinë e tij, lajme të mira...

Ka disa ditë që rrjeti zien nga historia e kampionit të boksit Klevis Celaj, i cili jetonte mes varfërisë dhe kushteve të vështira. Pavarësisht mënyrës...

FOTO/”Evropa gati t’iu ndihmojë”, reagimi dhe mesazhi i Presidentit të...

Presidenti i Parlamentit Evropian, David Sassoli, ka reaguar me një mesazh pas tërmetit të fuqishëm me magnitudë 5.8, që tronditi Shqipërinë pasditen e së...

Vlorë/ Turisti italian kërkoi ndihmë mjekësore, Policia Kufitare vepron në...

Policia Kufitare e Vlorës në bashkëpunim me forcat “Delta” kanë ndihmuar në kohë rekord një turist italian, i cili kishte nevojë urgjente për trajtim...

Grabitja në Rinas/Policia nxjerr pamjet e autorëve: Na ndihmoni ti arrestojmë

Policia e Shtetit ka kërkuar ndihmën e qytetarëve për të arrestuar tre të dyshuarit e grabitjes së 9 prillit në Rinas. Sipas policisë deri tani...

VIDEO/E reja aksidentohet në Milot, ish-deputeti i vjen në ndihmë

Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në aksin Lezhë-Milot, ku janë përfshirë dy makina. Në aksident është përfshirë dhe një vajzë e re, e...