Tag: ndihma ekonomike

Qeveria shtrëngon rripat, ul pagesën e ndihmës ekonomike për të varfërit

Numri i familjeve që trajtojnë më ndihmë ekonomike ka rënë më tej gjatë tremujorit të tretë të vitit, por ndërkohë ka rënë edhe pagesa...

Shifrat e ndihmës ekonomike përgjysmohen, lihen jashtë dhe të varfërit “e...

Nga 110 mijë familje te varfra shqiptare që merrnin ndihmë ekonomike nga qeveria, në listë kanë mbetur vetëm 52 mijë. Largimi u bë me skemën...

VIDEO & SHIFRA/ Tallja e Edi Ramës, 29 mijë të përjashtuar...

Kryetari i PD, Lulzim Basha tregoi sot me fakte se në Shqipëri nuk ka punë, përkundër pretendimeve të qeverisë dhe Kryeministrit Edi Rama. Me anë...

Basha: Politika jote e punësimit nuk duhet të jetë fotografia me...

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka debatuar në Kuvend me kreun e qeverisë për mungesën e plotë të transparencës në hartimin e skemës ekonomike,...

Edi Rama “shkel me këmbë” Hasan Halilin, kandidatin e tij humbës...

Në mocionin për debat, për ndihmën ekonomike dhe të larguarit nga kjo skeme, kërkuar nga PD, kryeministri Edi Rama, duke mos i shpëtuar “krahasimeve...

VIDEO/ Basha zbardh aksionin në Kuvend: Ja çfarë do të ndodhë...

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha në një deklaratë për mediat, ka folur për 6 mujorin e qeverisjes. Sipas  tij këto 6 muaj kanë qenë...

FOTO GALERI/ Vorë, të përjashtuar nga ndihma ekonomike, fëmijët ushqehen me...

Përjashtimi i mbi 20 mijë familjeve të varfra nga skema e ndihmës ekonomike është një fenomen kombëtar që ka prekur edhe Bashkinë e Vorës....

FOTOT GALERI/ Të përjashtuar nga ndihma ekonomike, fëmijët pa bukë në...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, vizitoi disa familje të përjashtuara nga skema e ndihmës ekonomike në Bashkinë e Kavajës. Gjendja në familjen e...

FOTO/ Shkodër, u hoqën nga ndihma ekonomike, familjet dalin në protestë

Familjet që janë përjashtuar nga skema e re e ndihmës ekonomike në Shkodër kanë dalë sot në protestë. Ata pretendojnë se janë hequr nga...

Basha tregon historinë e Hyjrije Berishës, ju hoq ndihma

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka rrëfyer sonte historinë e një familje tjetër të varfër. Ajo është Hyjrie Berisha që përvec varfërisë ka edhe...