Tag: naftetaret

Pas 18 ditësh të ngujuar dalin burrat, në grevë hyjnë gratë

Naftëtarët e Ballshit kanë dalë nga greva e urisë pas 18 ditësh duke u zëvendësuar nga gratë naftëtare. Duke folur për mediat, nga godina ku...

DETAJE/Naftëtarët e Ballshit përplasen me policinë, hyjnë më forcë në uzinë

Ish-deputeti Luan Baçi eshte ndalur tek tre greviste te cilet prej me shume se 10 ditesh jane duke qendruar pa ngrene dhe te mbyllur...

Tension para rafinerisë, naftëtarët e Ballshit tentojnë të futen me forcë...

Naftëtarët e Ballshit kanë tentuar të hyjnë me forcë në Uzinë në mbështetje të kolegëve të tyre që vijojnë grevën në ditën e 16...

Greva e urisë/ Naftëtarët nuk tërhiqen, shokët e tyre nisen për...

Në ditën e 13 të grevës së urisë, naftëtarët në Ballsh vijojnë të jenë të ngujuar dhe nuk pranojnë të tërhiqen, por kanë paralajmëruar...

Në ditën e 11-të të grevës naftëtarët marrin vendimin ekstrem: Do...

Naftëtarët e Ballshit janë sot në ditën e 11-të të grevës së urisë. Ndërsa ndodhen në gjendje të rënduar shëndetësore, kryetari i sindikatës së naftëtarëve...

Naftëtarët në gjendje të rëndë, flet Rama: Do shkruaja një libër...

Teksa prej 9 ditësh naftëtarët e Ballshit janë në grevë urie, kreu i qeverisë Edi Rama thotë se shteti nuk mund të ndërhyjë me...

Dita e 9-të e grevës së urisë, përkeqësohet gjendja shëndetësore e...

Është rënduar  gjendja e naftëtarëve në ditën e nëntë të grevës së urisë. Mësohet se stafi mjekësor ka shkuar në mjediset e grevës. Mjekët kërkojnë...

“Kemi marrë masat edhe për dhunë”/Protesta e naftëtarëve zhvendoset tek ministria,...

Punonjësit e rafinerisë së Ballshit kanë rinisur protestat e tyre teksa sot janë mbledhur para Ministrisë së Energjitikës në Tiranë. Ata protestojnë me pankarta në...

VIDEO/“Qeveria i vjedh, pastaj i rreh”, PD kundër dhunës policore ndaj...

Partia Demokratike ka reaguar se fundmi ne rrjetet sociale, pas dhunes qe policia ushtroi mbi naftetaret qe protestuan para rafinerise ne Fier. Ish-deputeti Luan Baçi,...

VIDEO/ Naftëtarët paralajmërojnë: Kryeministër mendohu mirë…!

Naftëtarët kanë vijuar sot protestën e tyre para ministrisë së Energjetikës. Të zhgënjyer nga premtimet e kryeministrit Edi Rama, ata i kanë kujtuar atij, se...