Tag: muzike

Hoqi dorë nga koncertet, reperi i shumëpëlqyer më në fund...

Prej disa ditësh qarkullonte lajmi se Ledri Vula hoqi dorë nga koncertet e tij duke shkaktuar  dëshpërimin e fansave për këtë vendim jo të...

Yjet e muzikës tironse ndezin atmosferën te Amfiteatri i liqenit

Zërat më të mirë të Shqipërisë së mesme janë mbledhur sonte për publikun kryeqytetas. Bashkia e Tiranës ka sjellë sonte “Ti tironë dashni e modhe”...

Këngëtarja legjendare e muzikës ‘soul’ në gjendje të rëndë shëndetësore, familjarët...

Këngëtarja e muzikës 'soul' Aretha Franklin është sëmurë rëndë dhe familja e saj është duke i qëndruar pranë,sipas një personi që është afër yllit. Burimi,...

Muzikë të lartë në orët e vona, procedohen 3 pronarë lokalesh...

Tre pronarë lokalesh në Patos, Levan e Seman janë proceduar penalisht për "Prishje të qetësisë publike" si edhe sekuestrohen paisjet e muzikës. Policia thotë se në lokale...

VIDEO/Marcelo del në menyrë të cuditshme nga makina, ndjek ritmin e...

Egoja e Drake mund të ketë marrë një goditje në betejën e tij kunder reperit Pusha T, por kanadezi nuk ka ndaluar të bëjë...

FOTO/ “Mungon vetëm prezenca e ku***s”, The Sun: Shqiptarët zotat e...

Kriminelët shqiptarë, të cilët po shlyejnë dënimin e tyre në burgjet britanike kanë nisur të postojnë video të tyre duke tymosur kanabis në këto ambiente. Në...

VIDEO/ Ndërron jetë legjenda e muzikës

Fats Domino, një nga interpretuesit më me ndikim të rokut t të viteve 1950 dhe 60, ka vdekur në moshën 89-vjeçare, raporton BBC.  

Këngëtarja seksi i thotë lamtumirë muzikës

Megjithëse projektet e saj muzikore kohët e fundit kanë qenë më të pakta, askush nuk mendoi se Zanfina Ismaili kishte vendosur kaq herët të...

Përse ju rrënqethet mishi teksa dëgjoni një këngë

Ndonjëherë teksa dëgjoni një këngë të bukur, vini re se ju rrënqethet mishi. E dinit që kjo nuk është një gjë që e përjetojnë...