Tag: mungese

Në Belsh nuk ka policë, maskat po terrorizojnë qytetin turistik

Qyteti i Belshit është pa policë e kjo është padyshim një ndër problemet që i shqetëson kaq shumë të 33 mijë banorët e këtij...

SKANDAL/ Në spital mungojnë ilaçet e kimios, një shishe 1500 euro...

Në shërbimin e hematologjisë ku janë të shtruar pacientët me sëmundje të gjakut mungojnë medikamente të rëndësishme që shërbejnë për kimioterapi. Bëhet fjalë për Mabthera,...

ZONAT/ OSHEE remonte, një pjesë e Tiranës sot pa energji elektrike

OSHEE ka njoftuar se në kuadër të punimeve për rikonstruksionin e rrjetit 20 kv, në datën 10 maj, nga ora 10:00 - 14:00 do...

SKANDAL/ QSUT-ja nuk bën analiza, mungojnë reagentet

Në Qendrën Spitalore Universitare Nënë Tereza, ka gjithmonë mungesa sa i takon kryerjes së analizave. Edhe pse në shumicën e rasteve pacientët arrijnë të...

Durrës, defekte në stacion, 48 orë pa ujë

Ujësjellës Kanalizime Durrës njofton qytetarët se për shkak të disa defekteve të rënda, gjatë ditës së sotme dhe të nesërme, do të ketë probleme...

Vlora mungesë energjisë elektrike prej 72 orësh OSHEE-së, “nuk ia ndjen”

Zona e Llogarasë në Vlorë ka mungesë të energjisë elektrike prej 72 orësh. Kushtet e këqija atmosferike janë bërë shkak për këtë, ndërsa nuk...

ALARMI/ Përmbytjet në Shkodër, e pranon Ministria e Mbrojtjes: Rrezikohen banorët,...

Ministria e Mbrojtjes ka informuar median për situatën e përmbytjeve në qarkun e Shkodrës. Sipas ministrisë, sipërfaqja totale e tokës së përmbytur ka qenë...

Fshati i beqarëve, nuk shkojnë nuse se s’ka rrugë

Në Fshatin Shegas të Lushnjës jetojnë rreth 200 familje. Banorët thonë se jeta e tyre nuk ka ndryshuar me ndërrimin e sistemeve. Rruga e hapur...

ALARMI/ Shqipëria në vitin 2040 do të vuajë për ujë, parashikohet...

Sot Shqipëria po përballet me pasojat e përmbytjeve, por brenda pak dekadash situata mund të ndryshojë krejtësisht. Sipas të dhënave të ofruara nga Instituti...

Pse munguan motra dhe vëllai i Adelajdës në përcjelljen e fundit...

Ditën e djeshme gazetarja Adelajda Xhamani u përcoll për në banesën e fundit. Homazhet nisën në orën 12:00, në kinemanë e qytetit të Kavajës. Në...