Tag: morine

Rihapja e kufijve, Berisha poston fotot nga Morina: Ua nxinë jetën...

Lirimi i masave kete 1 Qershor u shenua dhe me hapjen e kufijve me vendet fqinje. Ketu perfshihet dhe Kosova. Qe prej mengjesit, aty eshte...

Përfundojnë në pranga dy të shumëkërkuar nga Zvicra, akuzat

Policia Kufitare në Morinë ka ndaluar dy persona, njëri shqiptar dhe tjetri i lindur në Zvicër që akuzohen për trafik droge dhe dhjetëra vjedhje....

FOTO/ Aksident tek dogana e Morinës, në gjendje të rëndë shoferi

Aksident i rëndë pranë Doganës së Morinës. Një kamion është përplasur me trafik-ndarësen, ndërsa mësohet se drejtuesi i mjetit ndodhet në gjendje të rëndë në...

Arrestohen 2 doganierë në Morinë, çfarë u përpoqën të kalonin kontrabandë

Dy doganierë dhe një tjetër person janë arrestuar në pikën doganore të Morinës  pasi janë kapur duke kaluar në mënyrë kontrabandë 267 pako lëndë...

Arrestohet në Morinë hajduti shqiptar i kërkuar në Gjermani

Një shtetas kosovar, i shpallur në kërkim ndërkombëtar për veprën penale të “vjedhjes” është arrestuar nga policia e Kukësit. Në pranga ka rënë Jeton Tahiri,...

VIDEO/Radhë kilometrike makinash në Morinë, vonesa dhe në tragetin e linjës...

Është krijuar një radhë e gjatë me automjete në pikën kufitare të Morinës, në kufirin mes Kosovës dhe Shqipërisë. Radha me automjete shkon deri në...

Kosovarët kalojnë fundjavën në plazhet shqiptare, krijojnë radhe të gjata në...

Qytetarët e Kosovës të cilët kanë kaluar fundjavën në bregdetin shqiptar, i janë drejtuar sërish vendit të tyre. Fluksi i madh në pikën doganore të...

EMRI/ Morinë, prej 15 vjetësh në kërkim, arrestohet i dënuari me...

Policia Kufitare në Morinë ka arrestuar një shtetas nga Kosova, të shpallur në kërkim ndërkombëtar për trafik droge. Arrestimi provizor u bë me qëllim...

EMRI/ Morinë, arrestohet i kërkuari në Gjermani, rrezikon burgim të përjetshëm...

Policia kufitare në Morinë arreston një shtetas kosovar, të shpallur në kërkim ndërkombëtar, për “vrasje”. Arrestimi me qëllim ekstradimin e tij në shtetin Gjerman. Burimet...

Fluks i madh në doganën e Morinës, mbi 40 mijë kosovarë...

Vetëm në orët e para të mëngjesit nga ora 04:00 deri në 07:00 mbi 20 mijë automjete me mbi 40 mijë qytetarë kosovarë kaluan...