Tag: mjeket

Dita e 9-të e grevës së urisë, përkeqësohet gjendja shëndetësore e...

Është rënduar  gjendja e naftëtarëve në ditën e nëntë të grevës së urisë. Mësohet se stafi mjekësor ka shkuar në mjediset e grevës. Mjekët kërkojnë...

VIDEO/Mjekja denoncon: PPP-ja e parkimit s’po na lejon të fusim makinat...

Mjekja dermatologe Monika Fida ka denoncuar live në rrjetet sociale një akt të paprecedentë në oborrin e QSUT-së, ku mjekët nuk lejohen të parkojnë...

Kërkesat e mjekëve të vështira, flet ministrja pas takimit: Kanë nevojë...

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu deklaroi pas takimit me një përfaqësi mjekësh në kryeministri se katër kërkesat e tyre do të merren parasysh dhe...

Protesta/Mjekët e zhgënjyer: Në Kryeministri nuk na priti Rama por këshilltarët

Një përfaqësi e mjekëve shkuan sot në kryeministri të thirrur nga ky institucion për gjetjen e një zgjidhjeje për 4 kërkesat me të cilat...

KERKESAT/Qeveria nuk lejon protestën e mjekëve, i thërret në takim në...

Mjekët e QSUT kishin lajmëruar zhvillimin e një proteste ditën e sotme (24 shtator) përpara spitalit nr.1 të kompleksit spitalor. Sipas njoftimit nga Sindikata e...

Rama zbulon shifrën, ja sa do të rriten pagat e mjekëve...

Gjatë një bashkëbisedimi me stafin mjekësor, kryeministri Rama ka folu për rritjen e pagave, ndërsa theksoi se do të bëhet një ndërhyrje me synimin...

‘Dhe të semurët rëndë me Covid mund të shpëtohen’, Ish-deputeti liston...

Ne nje reagim te fundit ne rrjetet sociale, Tritan Shehu ka shprehur opinionin e tij lidhur me kurimin e te semureve me koronavirus. Aai pergezon...

VIDEO/Italia i kthen “borxhin” Shqipërisë, mbërrijnë në aeroportin e Rinasit ekipi...

Një epik mjekësh dhe infermierësh kanë mbërritur në aeroportin e Rinasit për t’i ardhur në ndihmë Shqipërisë për situatën e COVID-19. Grupi i ekspertëve do...

Çfarë mësuan mjekët që nga shpërthimi i koronavirusit, pyetjet që mbeten pa...

Që nga shpërthimi global i coronavirusit, mjekët dhe spitalet kanë mësuar shumë për mënyrën e trajtimit të pacientëve me COVID-19 – sëmundja potencialisht vdekjeprurëse...

Zbardhen dëshmitë e mjekëve që operuan vrasësin e biznesmenëve në Laç:...

Jane zbardhur dëshmitë e dy mjekëve, Besim Lama dhe Viktor Marku, që mjekun vrasësin e biznesmenëve Paulin Gjergji Marku dhe Bujar Lika (Hasani), në...