Tag: mitsotakis

Basha flet me Mitsotakis, merr një premtim nga kryeministri grek

Në kushtet kur ende takimet fizikisht jane ende te pamundura, teknologjia ka sjelle afer çdo ditë njerezit, per te diskutuar problemet e ndryshme. Sot, Lulzim...

Mitsotakis plan optimist: Greqia hap sezonin turistik më 1 Korrik

Ndërsa ekonomia greke është më shumë se 20% e varur nga turizmi, Kryeministri Grek Kyriakos Mitsotakis ka pritshmëri të mëdha për të hapur sezonin...

Rama në Athinë, zbardhen çështjet për të cilat do bisedojë me...

Kryeministri Edi Rama do të shkojë drejt Greqisë ku do takohet me homologun e tij grek Kyriakos Mitsotakis. Burime zyrtare tregojnë se takimi do...

Mitsotakis fitoi – rikthim i pushtetit të familjeve në Greqi, ja...

Emocionet janë të përmbajtura pas fitores së konservatorit Kyriakos Mitsotakis. Në vitin 2015 me fitoren e Alexis Tsipras dhe partisë së majtë Syriza përkrahësit...

Basha optimist pas fitores së Mitsotakis: Shembull frymëzues për ndryshim dhe...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e ka përshëndetur fitoren Kyriakos Mitsotakis në zgjedhjet e përgjithshme të Greqisë. Nëpërmjet një postimi në Twitter, Basha uroi...