Tag: mitrovice

“Do t’ju presë në takimin e radhës si kryeministër”, Basha emocionohet...

Kryedemokrati Lulzim Basha ka vizituar edhe Mitrovicën gjatë vizitës 2-ditore në Kosovë ku është takuar me kryetarin e komunës Agim Bahtiri. Basha i vlerësuar me...

Rasti i parë në Mitrovicë/E infektuara pati kontakt me 96 persona,...

Mbrëmë është konfirmuar rasti i parë me COVID-19 në Mitrovicë. E infektuara dyshohet se ka pasur kontakt me gjithsej 96 persona, 84 prej të...

Aksion i madh në veri të Kosovës, kapen dy të dyshuar...

Policia e Kosovës ka vënë në pranga dy persona, të dyshuar për v Në këtë aksion, besohet se kanë marrë pjesë 100 policë të njësisë...

Lirohen dy policët e arrestuar për vrasjen e Ivanovicit

Gjykata e Mitrovicës liroi mbrëmjen e sotme dy policët e Kosovës e arrestuar dy ditë më parë me  dyshimin se kanë manipuluar provat rreth...

SKEMA/ Si u vra Oliver Ivanoviç brenda 3 minutave

Në lidhje me vrasjen e liderit të iniciativës qytetare “Liria, Demokracia dhe Drejtësia”, Oliver Ivanoviç, kanë dalë informacione zyrtare dhe jo zyrtare qoftë në...

Ekzekutimi i politikanit në Mitrovicë, Serbia ndërpret bisedimet me Kosovën në...

Delegacioni i Serbisë në Bruksel ka ndërprerë bisedimet që nisën sot dhe mësohet se ata do të kthehen me urgjencë në Beograd për shkak...

Shërbimet inteligjente të SHBA e paralajmëruan trazirat në Veri të Kosovës

Vrasja e liderit të serbëve të Kosovës mëngjesin e sotëm, ka trazuar jo vetëm pjesën veriorë të shtetit më të ri shqiptar. Ndodhi pikërisht...

DETAJE & FOTO/ Vrasja e liderit serb në Mitrovicë, Prokuroria dhe...

Vrasjen e liderit të SDP-së, Oliver Ivanoviq e ka konfirmuar për Express në Prokurorinë Themelore të Mitrovicës Shyqeri Syla. Sipas Sylës sulmuesit ende të...

Kryetari i Komunës i vë rrugës emrin e babait të tij

Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri është përfshirë nga megallomania dhe nuk i ka rezistuar tundimit për të abuzuar me pushtetin. Ai emërtoi një rrugë...