Tag: miratimi

Sot afati i fundit për të aplikuar për KQZ-në e re,...

Sot është afati i fundit i aplikimit për vendet vakante të KQZ-së së re. Mesohet se kane aplikuar për kryetar Ilirjan Celibashi dhe Ilir...

“U miratua pa zhurmë”, PD alarmon për ligjin e fundit që...

Partia Demokratike eshte ndalur sot ne nje tjeter denoncim, lidhur me nje ligj, qe sipas tyre do te sjelle ndarjen e Shqiperise. Dhurata Cupi u...

Ndryshimet Kushtetuese, KE reagon me keqardhje: Nuk i dhatë kohë kompromisit...

Pas miratimit të ndryshimeve kushtetuese në Parlament, ka ardhur reagimi i parë nga Komisioni Europian. Zëdhënësja e Komisionit Evropian Ana Pisonero është shprehur se...

Opozita e Bashkuar reagon para votimit: Njëanshmëria, rruga e autokratëve që...

Opozita e Bashkuar ka reaguar para votimit të ndryshimeve Kushtetuese në Parlament. Me anë të një deklarate, opozita dënon braktisjen e dialogut në Këshillin...

Miratimi i marrëveshjes së 5 Qershorit, reagon menjëherë Ambasada Amerikane

Shtetet e Bashkuara mirëpresin miratimin nga Parlamenti të legjislacionit për reformën zgjedhore që kodifikon marrëveshjen e 5 qershorit të Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore. Në...

E FUNDIT/Maxhoranca dhe opozita e re miratojnë kandidatin e Presidentit për...

Arben Shehu do të jetë kreu i ri i Kontrollit të Lartë të Shtetit. Kuvendi ka miratuar kandidaturën e Shehut me 108 vota pro, 5 kundër...

PD thirrje Ruçit: Ushtro përgjegjësitë! Parlamenti të miratojë Kodin e ri...

Sekretari i pergjithshem i PD, Gazmend Bardhi ka reaguar se fundmi duke kerkuar miratimin pa vonesa te ndryshimeve konsensuale në Kodin Zgjedhor. Kjo sipas...

Miratohet Akti Normativ, çfarë projektligje të tjera kaluan sot deputetët

Kuvendi ka mbajtur sot seancën e 3-të për COVID-19 ku ka miratuar 11 akte ligjore, disa prej tyre për koronavirusin. Saktësisht për situatën janë miratuar...

Vijon debati për sinjalin 5G, Shqipëria gati me Plan Kombëtar për...

Teksa debatet për COVID-19 “vlojnë” dhe fakti që ende shkencërisht nuk është provuar origjina e virusit, ato që kanë mbizotëruar kanë qenë teori nga...

Aktet normative rikthejnë deputetët në Kuvend, detaje nga seanca e 16...

Kuvendi do të zhvillojë me 19 prill seancën e parë plenare që pas pezullimit për shkak të koronavorusit. Seanca do të nisë në orën 10:00...