Tag: ministrja

Ministrja kundër Ramës dhe Veliajt për shembjen e Teatrit Kombëtar: Duhet...

Një tjetër qëndrim ka mbajtur ministrja e re e Kulturës, ndryshe nga kreu i saj dhe kryebashkiaku Veliaj përsa i përket Teatrit Kombëtar. Elva Margariti...

VIDEO/Ministrja “nuk ndalet”, këtë herë masa displinore për 28 doganierë në...

Ministrja Etilda Gjonaj ka ndëshkuar 28 zyrtarë të degës doganore në Durrës. Në një deklaratë për mediat, ministrja ka bërë me dije se zyrtarët u...

Importi për makinat e përdorura, shtyhet afati i vendimit

Ministrja e Infrastrukturës dhe Ekonomisë, Belinda Balluku në një deklaratë për mediat ka njoftuar se qeveria ka vendosur të bëjë disa ndryshime në vendimet...

Ministrja anashkalon pyetjet e LSI: S’mund të më ndalin dot të...

Ministrja e Drejtësisë Etilda  Gjonaj i ka kthyer përgjigje LSI duke dalë menjëherë në një deklaratë për mediat pas pyetjeve që deputetja Kejdi Mehmetaj...

Projekti i Unazës së Madhe, Balluku: Nuk anulohet, askush s’mund të...

Ministrja e Energjetikës Belinda Balluku rikonfirmoi dhe njëherë faktin se qeveria nuk tërhiqet nga projekti i Unazës së Madhe. Në një deklaratë për mediat, ministrja...

FOTO/Dështojnë takimet e ministres, Shahini ‘stacionohet’ në rrjetet sociale

Ministrja e Arsimit Besa Shahini dështoi në dy takimet e zhvilluara lidhur me protestën e studentëve. Fillimisht,takimi me pedagogët e UT rezultoi jo produktiv, pasi...

Ministrja e Arsimit braktis takimin me studentët në Shkodër

Ministrja e Arsimit, Rinisë dhe Sporteve, Besa Shahini ka braktisur takimin me Senatin e Universitetit të Shkodrës “Luigj Gurakuqi”, pasi këtë të fundit kërkuan...

VIDEO/“Ministrja braktisi komisionin”, deputetja thirrje: Prindër reagoni

Kryetarja e komisionit për media dhe edukimin, Albana Vokshi iu ka kërkuar prindërve të reagojnë pas vendimit të fundit ku studentët e Fakultetit Juridik...

Deputeti nuk i ndahet ministres: Kur Ogerta gënjen prapë…

Deputeti i PD, Bardh Spahia, sërish ka zbuluar sipas tij, gënjeshtrën e radhës të ministres së Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu. Deputeti shkruan në Facebook se ministrja...

Pedagogët kërkojnë rrëzimin e ligjit për arsimin e lartë, ministrja kthen...

Asambleja e djeshme e Fakulteteve të UT hartoi 6 kërkesa për ministrinë e Arsimit dhe Kryeministrin. Pedagogët i vendosën qeverisë 1 javë kohë afat...