Tag: ministria

Pas plagosjes së efektives, ministrat marrin vendimin për lëndët plasëse

Është marrë një vendim përsa i përket lëndëve plasëse. Këtë herë, Ministria e Brendshme, e Mbrojtjes dhe e Financave dhe Ekonomisë kanë  firmosur ndalimin e...

VIDEO/Paralajmërimi i fortë i studentëve: Po nuk ulët tarifat, do bjerë...

Dita e 7 e protestës deri më tani duket të ketë numrin më të madh të studentëve. Edhe pse studentët kanë disa ditë që...

Studentët nuk dorëzohen, sërish nesër në protestë: Nuk ka negociata

Studentët kanë mbyllur protestën e ditës së sotme, duke paralajmëruar se do të dalin sërish nesër. Megjithatë një pjesë e vogël po vijon ende...

Celularë në shkollë, urdhëri i ri i ministrisë: Sekuestro dhe penalizim...

Ministria e Arsimit ka publikuar një tjetër udhëzim, i cili në thelb ka masa më të rrepta. Udhëzimi është në vijësimi të udhëzimit të...

Mediat: Ministria e jashtme greke ka dhënë fonde sekrete për mediat...

Disa artikuj në mediat online greke shkruajnë se ministria e jashtme greke  ka financuar me fondet sekrete mediat në Shqipëri dhe Maqedoni. Referuar CNN grek,...

Hiqen 4 lejë minerare në zonën e Krujës, Ministria sqaron arsyet

Ministria e Infrastrukturës ka revokur 4 leje minerare në Krujë. Arsyeja është për shkak të shpalljes të peisazhit natyror të Mbrojtur Krastë –Verjon. Ky proces do...

Ministria sqaron arsyet e shkarkimit të Enrik Sulejmanit, kallëzim penal dhe...

Ministria e Drejtësisë ka bërë publike arsyet zyrtare të shkarkimi të drejtorit të Policisë së Burgjeve, Enrik Sulejmani. Sipas ministrisë, shkarkimi ka ardhur si shkak...

FOTO/’Kur ministrat kanë ligj të veçantë, fillojnë i shkelin ato në...

''Ministrat paskan ligj të veçantë''. Kështu shkruan Drejtuesi i Departamentit për Mjedisin në Partinë Demokratike, Jamarbër Malltezi, në një postim në rrjetet sociale. Ai ka...

Më shumë se 60 banesa të dëmtuara, Ministria bën bilancin

Më shumë se 60 banesa janë dëmtuar nga tërmeti që ra pasditen e sotme. Ministria e Mbrojtjes bën me dije se tërmeti ra në...

Greqia njeh patentat shqiptare, çfarë parashikon vendimi i ri

Shqiptarët që jetojnë në Greqi tashmë për të marrë një leje drejtimi nga ky shtet  mjafton vetëm që të dorëzojnë atë shqiptare. Është miratuar vendimi...