Tag: mesimi online

FOTO/Ish-deputeti sqaron shifrat: Statistikat dhe sondazhi që rrëzojnë Besën dhe Ramën

Sipas statistikave dhe sondazhit online për mësimin online te publikuar nga ministrja Shahini, 98% e shqiptarëve kanë një aparat TV në shtëpi dhe 97%...

Situatë e sikletshme për profesorin në mësimin online, gruaja del nudo...

Mësimi online është kthyer në te vetmen zgjidhje sa i perket zhvillimit të mësimit ne kushtet e pandemise dhe ka ndihmuar jo pak shkolla...

VIDEO/Shahini u përgjigjet kritikave dhe mesazh maturantëve: Vlerësimi online nuk është...

Ministrja Besa Shahini i përgjigjet dhe kritikave sa I takon vlerësimit online lidhur me mesimet dhe leksionet qe mese prej 1 muaji jane duke...

Shahini publikon udhëzuesin e përditësuar për mësimin në kushtet e shtëpisë

Ministria e Arsimit, Rinisë dhe Sportit ka publikuar një udhëzues për mësimin në kushtet e shtëpisë. Në një njoftim ministrja e Arsimit, Besa Shahini...