Tag: mek

Dyshime per dezertorin e kampit te MEK, antiterrori ne alarm

nga Anila Hoxha Që prej datës 3 janar, drejtoria e anti-terrorit në policinë e shtetit ka kaluar në gatishmëri me afat të pacaktuar, si pasojë...

Rama përgjigje Khomeinit: MEK në Shqipëri, çështje humanitare dhe jo politike

Kryeministri Edi Rama deklaron se muxhahedinët iranianë në Shqipëri janë pjesë e një operacioni humanitar dhe jo politik. Në një komunikim me gazetarët shqiptarë, Rama...

The Washington Times: Diçka ndryshoi këtë javë në Shqipëri

Muxhahedinët e Popullit të Iranit (PMOI/MEK) janë demonizuar për dekada të tëra, për shkak të një fushate të organizuar e të efektshme keqinformimi nga...

Rama po fsheh një ngjarje të rëndë, gazetari Balla e pyet...

Drejtuesi i emisionit Real Story, Sokol Balla e ka pyetur direkt sot Kryeministrin Rama në lidhje me një ngjarje të rëndë për të cilën...