Tag: mehmet shehu

FOTO/Artikulli i 1949: Moska kërkon ta zëvendësojë Enver Hoxhën me gjeneralin...

“L’Aurore” ka botuar, të martën e 1 nëntorit 1949, në faqen n°3, një shkrim në lidhje me arsyen e Moskës për të larguar Enver Hoxhën...

Vetvrasja e Mehmet Shehut, mjeku i Enver Hoxhes nxjerr nje version...

Vetëvrasja e Mehmet Shehut ishte një akt i kryer për të përfituar negociata të tjera me vdekjen e tij, porosi që i la edhe...

Fuga ngre dyshimin: Ish kryeministri Mehmet Shehu, në atë dhjetor 1981,...

Mes problemeve të tjera, që akademiku Artan Fuga gjithmonë iu kushton kohë për ti analizuar, këtë herë është rikthyer pas në kohë për të...

BLLOKU/ Miqesia e Mehmet Shehut me mjekun e njohur francez dhe...

Nga Isuf Kalo Unë besoj se Mehmet Shehu e dëshironte ndryshimin e regjimit si në parime, ashtu dhe në mënyrën e qeverisjes së vendit. Atë...

Doktori i bllokut zbulon detaje te reja rreth (vet)vrasjes se Mehmet...

Nga Isuf Kalo  A patën rol dhe ndikim Nexhmija dhe Ramizi në nxitjen, shtimin dhe mpiksjen e këtij zhgënjimi tek Enveri? Nuk përjashtohet. Ka të...

Flet djali i Mehmet Shehut: Ma ndaluan të dilja pas orës...

Bashkim Shehu, me dhuntinë prej shkrimtari dhe syrin e dëshmitarit, na tregon gjithë çka ndodhte në shtëpinë e tij, pas prishjes së fejesës kobzezë...

INTERVISTA/ Djali i Mehmet Shehut, në dilemë për qeverisjen e Ramës

Bashkim Shehu, djali i ish-kryeministrit Mehmet Shehu i ftuar në emisionin “Studio e Hapur” ka treguar historinë e jetës së tij që lidhet sa...