Tag: media

“Infektoi qytetin e Përmetit”, Flor Binaj paralajmëron padi për median e...

Dy ditë më parë në media qarkulloi lajmi se aktori i njohur i portokallisë, Flor Binaj është i infektuar nga koronavirusi. E pas publikimit...

Publikohet dhe raporti i fundit/Këshilli i Europës ‘nxjerr zbuluar’ Ramën për...

Raporti vjetor i Platformës së Këshillit të Europës për të Promovuar dhe Mbrojtur Gazetarinë dhe Sigurinë e Gazetarëve (2020), ka nxirë qeverinë shqiptare në...

Raporti i Reporterëve Pa Kufij/Pollo: Shqipëria humbet si pasojë e sulmeve...

Ish deputeti I PD-së Genc Pollo ka reaguar përmes një statusi në facebook lidhur me raportin e publikuar sot nga Reporterët pa Kufij, për...

Tërmeti/Media gjermane për Shqipërinë: Rindërtimi do kushtojë 1 mld euro, deri...

Krahas jetëve të humbura nga tragjedia e tërmetit të 26-Nëntorit, të cilat shtuan më tej plagën për familjarët, një plan tjetër tani që po...

Media italiane “nxin” Shqipërinë: Pa ndihmën e të huajve, do t’i...

Edhe mediat e huaja kthenë sytë nga Shqipëria, duke i kushtuar asaj artikuj dhe pasqyrime të tragjedisë së 26 Nëntorit, me tërmetin fatal qe...

“Tirana mes dhunës dhe dëbimeve”, Gazeta e huaj shkrim për ‘Astirin’:...

Ngjarja e djeshme në zonën e Astirit eshte pasqyruar ne median e huaj, 'Observatorio de Balcani', e cila merret me analizimin e ngjarjeve qe...

Media franceze “shuplakë” Ramës dhe Velisë:Memoriali turk, bëjnë shurdhmemecin u cënua...

Portali informativ në gjuhën frënge “Le Courrier des Balkans”, i ka kushtuar një artikull të posaçëm një prej zhvillimeve më polemike të aktualitetit në...

“Goditje ndaj mediave”, Berisha reagon pas largimit të Krastës dhe Rakipit:...

Ish-kryeministri Berisha ka reaguar së fundmi lidhur me largimin e Adi Krastës dhe Ylli Rakipit nga televizioni News 24. Berisha e ka cilësuar goditje ndaj...

Policia shqiptare përgënjeshtron mediat greke se droga vinte nga vendi...

Policia e Shtetit ka reaguar në lidhje me lajmin e publikuar sot në mediat greke, të cilat shkruanin se është bllokuar një anije me...

SKANDAL/ Mediat spanjolle jehonë videos së dhunimit të turistëve nga Kokëdhima

Mediat spanjolle i kanë bërë jehonë videos së dhunimit të një grupi turistësh bashkëkombas nga pronari i  Bar-Restorantit “Panorma” në Porto Palermo, Mihal Kokëdhima. “Familja...