Tag: mbyllen

Dy gjyqtarë dhe një punonjës me Covid-19, mbyllen dy gjykata

Infektohen me koronavirus dy gjyqtare, njeri i Apelit te Durresit dhe nje tjeter i Gjykates se Shkalles se Pare te Kavajes. Për pasojë kjo gjykatë...

“Përse Edi Ramës nuk po ja hapin kufinjtë dhe Vuçiç po?!,...

Mbyllja e kufijve nga BE per vendin tone ka sjelle reagime dhe debate te shumta, ku shumica fajesojne qeverine per masat e marra dhe...

Erdogan mbyll kufijtë e Turqisë zyrtarisht, anulohen të gjitha fluturimet ndërkombëtare

Turqia zyrtartisht tani i ka anuluar të gjitha fluturimet ndërkombëtare dhe vendosi të ndalojë udhëtimet midis 30 qyteteve, përfshirë Stambollin, Ankaranë dhe Izmirin, në...

Evropa planifikon mbylljen e plotë të kufijve për të luftuar koronavirusin

Komisioni Evropian po planifikon të ndalojë të gjitha udhëtimet jo thelbësore në të gjithë zonën e udhëtimit të lirë në Shengen, pasi më shumë...

LAJM I FUNDIT/Rama i prerë: Kohë lufte! Mbyllen të gjitha lokalet...

Kryeministri Edi Rama urdhëron mbylljen e të gjitha restoranteve, bareve, klubeve, në Tiranë dhe Durrës, për shkak të situatës së krijuar nga koronavirusi. Rama njofton...

Mbyllen dy gazetat, Mapo dhe Shekulli

Dhe dy gazeta të tjera nuk do të qarkullojnë më në formatin PRINT, duke thelluar akoma me shume krizen e tregut të gazetave në...

Zyrtare: Përfundon operacioni në Durrës, vijojnë kërkimet vetëm te “Mira Mare”

Kërkim-shpëtimi po shkon drejt fundit. Ministria e Mbrojtjes jep të dhënat zyrtare se ku po vazhdon operacioni i kërkimit. Kërkimet po bëhen nën rrënojat e...

Përmbyten 3 shkolla në Tiranë, ministrja njofton anullimin e mësimit

Situatës me reshjet e shiut nuk i ka shpëtuar as kryeqyteti, ku të gjithë e kujtojmë sesi shndërrohet vendi ku ka reshje të dendura. Tre...

Shkodra mbylli qendrat e votimit, KQZ fillon zhvendosjen

Në Shkodër nuk është lejuar hapja e disa qendrave të votimit. Në fakt, kjo nisi që ditën e djeshme ku dhjetëra qendra që ishin...

Mbyllen hetimet për dosjen 339, të pandehur 12 persona

Burime nga Prokuroria për Krime të rënda bëjnë me dije se janë mbyll hetimet për dosjen 339 dhe pritet që ditët në vijim të...